פרסום ראשון: המשטרה ממליצה על כתב אישום בתיק זיופים ראשון

פרסום ראשון: המלצה לאישום בתיק זיופים ראשון

המשטרה העבירה את תיק החקירה הנוגע לקלפי מטעם מפלגת ש"ס
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספירת קולות בצפת
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

פרסום ראשון: המשטרה השלימה את החקירה בתיק זיופים ראשון והעבירה את הממצאים שלה לפרקליטות מחוז חיפה. המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום בגין פגיעה בטוהר הבחירות נגד יו"ר אחת הקלפיות מטעם ש"ס - מוחמד דיאב. מהפרקליטות נמסר כי דיאב עודכן כי יוגש נגדו כתב אישום.

פוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות - כל העדכונים והפרשנויות בדרך לקלפי

דיאב שימש כיו"ר ועדת קלפי שהוצבה בבית ספר בטמרה. לפי כתב החשדות, בתום ההצבעה ועם סגירת הקלפי, עוד בטרם החל הליך ספירת פתקי ההצבעה שבמעטפות, נטל דיאב שבע מעטפות חתומות, ובהן פתקי מפלגות שפרטיהן אינם ידועים. דיאב הכניס את המעטפות לתיבת הקלפי, על מנת שאלו ייספרו יחד עם כלל הפתקים ששולשלו לקלפי ביום הבחירות, בכוונה להשפיע שלא כדין על תוצאות הבחירות.

בתוך כך, לשכת עורכי הדין לא הצליחה לגייס 700 עורכי דין לתפקיד מפקחי בחירות. המשמעות היא שלא יהיו 3,000 מפקחי בחירות כמו שתכננה ועדת הבחירות.

מלשכת עורכי הדין מוסרים בתגובה כי העבירו לוועדת הבחירות המרכזית 1,400 שמות של עורכי דין לתפקיד מפקח טוהר הבחירות: "זכינו למענה מעורכי דין רבים, הרבה מעבר למצופה ולמבוקש. על ביצוע ההדרכה והשיבוץ אחראית חברה פרטית שנשכרה על ידי ועדת הבחירות המרכזית ואנו מקווים שהחברה תפנה לעורכי הדין ותיעזר בהם כמפקחים בקלפיות בכל רחבי הארץ".

בוועדת הבחירות המרכזית אומרים כי כמה מאות מעורכי הדין לא עמדו בתנאים ובצרכים של הוועדה, וכי עדיין יש מקומות שחסרים בהם מפקחים.


אתמול פורסם תחקיר של קלמן ליבסקינד, שלפיו מתוך 82 חברי ועדות קלפי שדיווחו על זיופים לכאורה בבחירות, המשטרה פנתה רק לשניים. בעקבות התחקיר פנה ראש הממשלה ליו"ר ועדת הבחירות בבקשה לפגישה בהולה, אך הבקשה לא נענתה

בשבוע שעבר פורסם כי הזיופים הוודאיים שהתגלו בטמרה ובכסרא־סמיע מגובים בראיות פרוטוקולי הקלפי ובעדויות בעלי תפקידים ותושבים. בטמרה – נציג ש"ס מוחמד דאיב נחקר בחשד שהוסיף מעטפות בקלפי, כך על פי עדות מזכיר הקלפי. בספירה אכן התגלה חוסר תיאום בין מספר המעטפות לכמות הקולות. מה שלא ידוע הוא למי הוא הוסיף מעטפות ומה היה האינטרס – והאם מישהו "קנה" ממנו קולות.

במסגרת החקירה בכסרא־סמיע, בקלפי שבה 350 קולות זויפו לטובת הליכוד, נגבו עדויות מיותר מ־90 תושבי כסרא ועשרות מהם העידו שלא הצביעו בקלפי – כלומר התגלה שהצביעו במקומם. בראשות הקלפי עומד חבר ועדה מהליכוד תושב היישוב.

הפופולריים