ועדת הבחירות קבעה: מלצר לא ייפגש עם נתניהו

ועדת הבחירות קבעה: מלצר לא ייפגש עם נתניהו
אתמול ביקש רה"מ להיפגש עם יו"ר הוועדה בעקבות ממצאי התחקיר של העיתונאי קלמן ליבסקינד בסוף השבוע, שלפיהם המשטרה פנתה רק לשניים מתוך 82 חברי ועדת הקלפי שדיווחו על זיופים. הוועדה קבעה כי נתניהו וראשי סיעות אחרים יוכלו לפנות למלצר בכתב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו והשופט חנן מלצר
צילום: צילום: הדס פרוש ויונתן זינדל, פלאש 90

נשיאות ועדת הבחירות המרכזית קבעה היום (ראשון) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יוכל להיפגש עם יו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר. זאת לאחר שאתמול ביקש נתניהו לכנס פגישה דחופה עם מלצר בעקבות ממצאי תחקיר של העיתונאי קלמן ליבסקינד בסוף השבוע, שלפיהם המשטרה פנתה רק לשניים מתוך 82 חברי ועדת הקלפי שדיווחו על זיופים.


הוועדה קבעה כי ראש הממשלה, יחד עם ראשי סיעות נוספים שפנו ליו"ר הוועדה, יוכלו לפנות אליו בכתב. על אף שבקשת ראש הממשלה לפגישה עם מלצר פורסמה כבר אתמול בצהריים, ועדת הבחירות הודיעה בצאת השבת כי לא קיבלה פנייה מטעם נתניהו במהלך השבת וכי חבר הכנסת דוד ביטן פנה לסגנית יו"ר הוועדה, מנכ"לית הבחירות אורלי עדס, והציג בפניה את הבקשה רק בערב.  

יו"ר כחול לבן בני גנץ קרא אמש לשופט מלצר שלא להיפגש עם ראש הממשלה מאחר שמדובר לדבריו, ב"ספין פוליטי שמטרתו לייצר דה-לגיטימציה לתהליך הדמוקרטי". ראש הממשלה התייחס אמש לממצאי התחקיר בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות השבת, ותקף את המשטרה: "בחקירות שלי שולחים אנשים לפיליפינים ולאמזונס, הם לא יכולים לעשות מה שעשה כתב אחד?". נתניהו הוסיף כי אם התלונות על הזיופים היו נבדקות בזמן, לא היינו מגיעים לסבב בחירות שני. 

הפופולריים