ליברמן: ייתכן שלא נמליץ על איש להרכיב ממשלה

ליברמן: ייתכן שלא נמליץ על איש להרכיב ממשלה

שר החוץ כ"ץ: לכחול לבן וליברמן יש ברית עם הערבים; לפיד: אני יודע שיש בחירות בעוד יומיים, אבל זה שקר מביך
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בכנסת בתחילת יוני
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר הבוקר (ראשון) כי ימליץ לנשיא המדינה להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה רק על מי שיתחייב להקים ממשלה לאומית ליברלית. לדבריו, ייתכן כי לא ימליץ על איש. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" הוסיף ליברמן כי בכירי הליכוד ממתינים ליום שבו נתניהו לא יצליח להרכיב הממשלה וכבר מדברים עם שותפי הליכוד במערכת הפוליטית.

האזינו לריאיון עם ליברמן בכאן רשת ב

בד בבד, פחות משתי יממות לפתיחת הקלפיות, בכירי המפלגות תוקפים אלה את אלה בניסיון להגדיל את מאגר התומכים. שר החוץ ישראל כץ מהליכוד אמר בתוכנית כי ליו"ר כחול לבן, בני גנץ, אין שום סיכוי להרכיב ממשלה בלי הרשימה המשותפת. לדבריו, כל הדיבורים של גנץ, לפיד וליברמן על הקמת ממשלה חילונית נועדו להכשיר את הקרקע למימוש הברית שלהם עם המפלגות הערביות. השר כץ הוסיף כי ברשימה המשותפת ידרשו התחייבות לנסיגה לקווי שישים ושבע ולעקירה של מאות אלפי יהודים מבתיהם.

האזינו לריאיון עם כ"ץ בכאן רשת ב

מספר שתיים בכחול לבן, יאיר לפיד, אמר בתגובה כי ישראל כץ משקר ביודעין והדבר מביך. לפיד הדגיש כי בכירי הליכוד משתפים כעת פעולה עם ראש הממשלה, אך לאחר הבחירות, כשיתברר שאין ביכולתו להקים ממשלה, הם לא יסכימו לדרישה שלו ללכת למערכת בחירות שלישית. "גם להם יש גבול", אמר. יאיר לפיד הוסיף כי הדבר החשוב כעת הוא איזו מפלגה תהיה הגדולה ביותר, ולא אם למפלגות השמאל יהיה עוד מושב אחד בכנסת.

האזינו לריאיון עם לפיד בכאן רשת ב

בכיר המחנה הדמוקרטי, אהוד ברק אמר כי לפיד יכול היה לתרום מנדטים לגוש המרכז שמאל אם היה מוותר על הרוטציה ויוצא למאבק על העניין האנטי חרדי עם ליברמן. בעניין הבטחותיו של ראש הממשלה לספח את הבקעה ולעשות ברית הגנה עם ארצות הברית אמר ברק כי מדובר ב"קשקוש פוליטי" ובהצגות לפני בחירות. לדבריו אי אפשר להצהיר על סיפוח הבקעה בלי דיון בקבינט, בממשלה ובציבור יומיים לפני בחירות.

בעניין ברית ההגנה עם וושינגטון אמר ברק כי הדיבורים עליה הם "קשקוש". לטענתו, הברית תצמצם את חופש הפעולה של ישראל ותפגע בישראל בכל משא ומתן עתידי עם שכניה. "ברית הגנה אמיתית צריכה להיות מאושרת בבית הנבחרים ומאושררת בסנאט ואי אפשר לעשות זאת עם ישראל שלה אין גבולות מוגדרים", אמר.

הפופולריים