המתווך לשעבר במו"מ עם הפלסטינים: "נתניהו מעולם לא אמר שיש צורך בסיפוח"

אינדיק: "נתניהו מעולם לא אמר שיש צורך בסיפוח"

מרטין אינדיק, ראש צוות המשא ומתן האמריקני לשעבר, בעקבות סרטון הליכוד שבו נטען כי יו"ר כחול לבן בני גנץ חבר לנשיא לשעבר, ברק אובמה, כדי לקדם תוכנית להקמת מדינה פלסטינית וויתור על בקעת הירדן. מהליכוד נמסר: "שקר מוחלט. אינדיק כבר נתפס בשקר כשאמר שהוא ישב ליד נתניהו בהלוויתו של רבין"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרטין אינדיק, ראש המו"מ בתקופת אובמה 2013
צילום: צילום: אי-פי

מרטין אינדיק, מי שהיה שגריר ארצות הברית בישראל ואחר כך ראש צוות המשא ומתן האמריקני אמר היום (שבת) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מעולם לא אמר שהיה צורך בסיפוח". את הדברים אמר אינדיק בתגובה לסרטון של הליכוד, שבו נטען כי יו"ר כחול לבן בני גנץ חבר לנשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה כדי לקדם תוכנית להקמת מדינה פלסטינית וויתור על בקעת הירדן. 

מהליכוד נמסר: "שקר מוחלט. אינדיק כבר נתפס בשקר כשאמר שהוא ישב ליד נתניהו בהלוויתו של רבין ז"ל, כשהסרטונים מההלוויה הראו ששיקר. ראש הממשלה דרש שצה״ל ישלוט בכל השטח מערבית לירדן, ולא היה מוכן להעביר את האחריות הזאת לכוח בין לאומי כלשהו".  


בציוץ בטוויטר אמר אינדיק כי נתניהו: "עודד והפגין עניין רב בתוכנית אלן". מדובר בתוכנית ביטחונית שהייתה חלק מהמשא ומתן עם הרשות הפלסטינית בתקופת שר החוץ ג'ון קרי, שבמסגרתה הייתה אמורה ישראל לוותר על חלק מחופש הפעולה של צה"ל ביהודה ושומרון לאחר הסדר קבע. 

עוד כתב ראש המשא ומתן לשעבר כי דווקא משה יעלון מכחול לבן, כשר הביטחון בממשלת נתניהו באותה תקופה, הוא שהטיל וטו על תוכנית אלן ולא ראש הממשלה נתניהו. בשעתו פורסם שיעלון טען כי התוכנית: "לא שווה את הנייר שעליו היא כתובה". 

הפופולריים