אשכנזי להשבוע: "תסריט של אלימות בקלפיות - אפשרי"

אשכנזי: "תסריט של אלימות בקלפיות - אפשרי"
אחד מבכירי כחול לבן תקף את נתניהו ואמר כי רה"מ "פגש את התוצאות של המדיניות שלו", בפינוי בעת האזעקה באשדוד. אשכנזי התייחס לאמירה של נתניהו כי ימוטט את חמאס: "יש יש לו רשימה ארוכה של הבטחות בעשור האחרון שהוא לא עשה אותן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבי אשכנזי בריאיון בהשבוע 13.09.19
צילום: צילום מסך

מספר ארבע בכחול לבן, חבר הכנסת גבי אשכנזי, הזהיר הערב (שישי) כי התרחיש של אלימות בקלפיות - אפשרי. "אני שומע על כל מיני התארגנויות ואני חושב שזה דבר חמור, בכלל כל עניין המצלמות וההסתה נועד לדבר אחד – להוריד את אחוז ההצבעה", אמר בריאיון לירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11. אשכנזי הוסיף כי הוא מצפה מראש הממשלה בנימין נתניהו לקרוא לציבור להצביע ולהתנהג בצורה נאותה.

בהמשך, התייחס אשכנזי לסרטון בו נצפה ראש הממשלה מפונה מכנס של הליכוד באשדוד, בעת שמיעת אזעקה. "מה שקרה זה שביבי פגש את התוצאות של המדיניות שלו", אמר. הבכיר כחול-לבן, שהיה בעצמו בכנס של המפלגה ולא התפנה ציין כי לא היה במקום מקלט. "אמרתי לאנשים להישאר בפנים כי כך מנחה העורף - להישאר בפנים יותר בטוח מלצאת החוצה".

אתמול אמר רה"מ בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב כי ייתכן שישראל תצא למבצע צבאי ברצועת עזה. הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי אמר בתגובה: "נתניהו הבטיח ב-2009 שהוא ימוטט את החמאס. יש לו רשימה ארוכה של הבטחות בעשור האחרון שהוא לא עשה אותן". לטענתו, אי אפשר להמשיך במציאות הקיימת וחייבים להשיג הסדרה. "החובה הבסיסית של מדינה לאזרחיה היא להקנות להם ביטחון. בדרום אין ביטחון יש הפקרות", האשים אשכנזי.

לדברי חבר הכנסת, התוכנית של מפלגתו היא פירוק הזרוע של החמאס במקביל לשיפור המציאות ההומניטרית והכלכלית בעזה: "נעבוד מול שלטון החמאס, זו הכתובת כרגע. אנחנו לא עוסקים במי אזרחי עזה רוצים שישלוט עליהם".

בתגובה להצהרת נתניהו על החלת ריבונות בבקעת הירדן אמר אשכנזי כי היא חושפת "דברים חמורים וחסרי אחריות". אשכנזי טען כי ישנן השלכות על קבלת החלטות זמן קצר לפני מסיבת עיתונאים מבלי להתייעץ עם הקבינט. "לעשות דיון טלפוני חצי שעה לפני ההצהרה - זו הוכחה למצב העגום של תהליך קבלת ההחלטות במדינת ישראל", הוסיף.
בכיר כחול לבן הצהיר בסוף הריאיון כי פניהם לממשלת אחדות: "אנחנו חותרים להקים ממשלה שמבטאת את הרצון של הרוב". הוא הוסיף כי בליכוד יצטרכו להחליט מה לעשות: "יש שם אנשים טובים. הם צריכים להתכונן ליום שאחרי".

הפופולריים