ליברמן: "פחות מעניין אותי מי יהיה רה"מ; לא ניכנס לקואליציה עם בן גביר"

ליברמן: "לא ניכנס לממשלה עם בן גביר"

יו"ר ישראל ביתנו אמר בפאנל בחירות: "ההכרעה היא בינינו לבין ישראל של סמוטריץ' ודרעי". ליברמן גם עקץ את נתניהו על ביקורו ברוסיה: "בכל כלי התקשורת שם נאמר שהוא התחייב לא לפעול יותר בסוריה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בכנסת בתחילת יוני
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

4 ימים לבחירות: יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שיכול להיות לשון המאזניים בהרכבת ממשלה אחרי הבחירות, אמר היום (שישי) כי מפלגתו לא תיכנס לממשלה עם מפלגת עוצמה יהודית. "פחות מעניין אותי מי יהיה ראש ממשלה", אמר ליברמן בפאנל בחירות בגבעתיים, "אנחנו לא ניכנס לקואליציה עם משיחיים, עם איתמר בן גביר".

עוד אמר יו"ר ישראל ביתנו: "המטרה שלי היא להקים ממשלה לאומית-ליברלית רחבה. מי שחושב שההכרעה בבחירות האלה היא בין גנץ לנתניהו - טועה. ההכרעה היא בין ישראל ביתנו לישראל של סמוטריץ' ודרעי.

"ההבדל ביני לבין בני גנץ, זה שאצל גנץ זה רק שילוט חוצות ואצלי זה התחייבות. אני שמח שהוא מאמץ את העמדה שלי, אבל לפני כמה חודשים הוא שלח לחרדים דף ריק חתום למטה. עכשיו הוא רוצה ממשלה ריקה מחרדים. גנץ נפגש עם החרדים בסתר, שולח שליחים".

ליברמן גם עקץ בדבריו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, על ביקורו ברוסיה והפגישה עם הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין. "ברוסיה אין שום דבר מקרי, שם הכול מתוכנן לפרטי פרטים", אמר ליברמן. "אם מחזיקים את ראש הממשלה בחדר המתנה כמעט שלוש שעות זה כנראה לא במקרה.

"גם בהודעה רשמית של משרד החוץ הרוסי, גם אצל כל הפרשנים, נתניהו ננזף על סיפור החלת הריבונות בבקעת הירדן. דבר נוסף - בכל כלי התקשורת שם מופיע שנתניהו התחייב לכבד את ריבונות סוריה, והתחייב לא לפעול יותר בסוריה. כשהוא חזר לישראל הוא הצהיר בדיוק ההיפך".

גם יו"ר ימינה איילת שקד דיברה באותו פאנל בחירות, ותקפה את ליברמן על דבריו: "ההסתה של ליברמן ושל גנץ-לפיד נגד כל הדתיים והחרדים היא בעיני חרפה. החרדים לא פוסלים מפלגות חילוניות. נהייתה אופנה במערכת הבחירות הזאת, להסית נגד כל מה שמריח קצת כמו יהדות. מה זה, השתגענו? לא תקום פה מדינת הלכה - זה ספין מכוער ופוליטי".

האזינו לריאיון עם גדעון סער בכאן רשת ב

אמש אמר גורם בכיר בליכוד כי "איתמר בן גביר לא יהיה שר בממשלת נתניהו". הדברים נאמרו על רקע המתיחות הגוברת בין מפלגת עוצמה יהודית לליכוד. ביום רביעי קרא נתניהו: "מי שמצביע לבן גביר זורק קולות לפח". מעוצמה יהודית נמסר בתגובה כי "נתניהו החליט להקים ממשלה יחד עם גנץ, הוא ויתר על הקמת ממשלת ימין".

ח"כ מהליכוד גדעון סער התייחס הבוקר לאפשרות שעוצמה יהודית תיכנס לממשלה, ואמר בריאיון לכאן רשת ב: "בינינו לבינם יש הבדלים מהותיים. אינני יודע אם הם אפילו יעברו את אחוז החסימה ואינני יכול להתייחס לספקולציות".

הפופולריים