בכיר ישראלי על פרשת הריגול: "עלילת דם בסגנון של הפרוטוקולים של זקני ציון"

בכיר ישראלי על פרשת הריגול: "עלילת דם"

בשיחה עם כאן חדשות דחה הבכיר את הדיווח על כך שישראל התקינה מכשירי האזנה בבית הלבן. בבית הלבן לא הגיבו לפרסום וגם טראמפ שומר על שתיקה בנושא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הבית הלבן בוושינגטון
צילום: צילום: גטי אימג'ס

גורם ישראלי בכיר דחה היום (חמישי) בשיחה עם כאן חדשות את הדיווח על פרשת הריגול הישראלי בארצות הברית. לדבריו, "מדובר בעלילת דם בסגנון של הפרוטוקולים של זקני ציון". בדומה לדברי ראש הממשלה, הוא הכחיש בתוקף שישראל מרגלת אחרי האמריקנים.


בבית הלבן אומרים שהם לא מגיבים לדברים שקשורים למודיעין, ועד כה אין אישורים נוספים לדיווח ב"פוליטיקו". העובדה שטראמפ, שבדרך כלל מגיב בחריפות ובמהירות, בחר שלא להעניש את ישראל – אולי מעמידה בשאלה את אמינות הדיווח. אך הממשל האמריקני עדיין לא הוציא הכחשה לסיפור מטעמו.


ראש הממשלה נתניהו הכחיש את הדיווח ב"פוליטיקו" כשנחת בסוצ'י אליה הגיע לפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. נתניהו אמר: "שקר וכזב. הבל מוחלט. יש לי הנחיה ברורה - לא אוספים מודיעין בארה"ב, וההנחיה הזו נאכפת לחלוטין". העיתונאי שפרסם את התחקיר אמר לכאן חדשות שהוא עומד מאחורי הפרסום.

הבוקר פורסם תחקיר ב"פוליטיקו", ממנו עולה ששירותי הביון בארצות הברית סבורים כי ישראל התקינה מכשירי האזנה בבית הלבן ובמקומות אסטרטגיים נוספים בוושינגטון בשנתיים האחרונות. לפי גורמים אמריקניים, מכשירי ההאזנה המיניאטוריים שנקראים StingRays הותקנו ככל הנראה כדי לעקוב אחר הנשיא טראמפ, עוזריו ויועציו הקרובים.

 

הפופולריים