נתניהו: "לא תהיה ברירה אלא לצאת למערכה רחבה בעזה"

רה"מ לדקלסגל: תהיה מערכה בעזה, נמוטט את חמאס
רה"מ לכאן רשת ב: לא אכפור בתוצאות הבחירות, חק המצלמות נפל כי ליברמן חבר לאיימן-טיבי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

"לא תהיה ברירה אלא להיכנס למערכה, מלחמה מול עזה", כך אמר היום (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו בריאיון לתוכנית דקלסגל בכאן רשת ב'. לדברי ראש הממשלה: "יש אחריות ויש חסרי אחריות ואזרחי ישראל יודעים מצוין שאני פועל באחריות ובשיקול דעת ונפתח במערכה ברגע המתאים ביותר, אני אקבע אותו".

על ההשערה שלא יכבד את תוצאות הבחירות אמר נתניהו: "אני דמוקרט. אי אפשר להעלות את זה על הדעת". ראש הממשלה הוסיף:"תפסיק לעסוק בהתלהמות, כשאתה מפקד אתה צריך להחליט איך אתה מנהל את המלחמה ואני לא אתחיל אותה ברגע אחד. אפילו שנייה אחת לפני שהתנאים יהיו אופטימליים, לא אצא דקה אחת לפני שנהיה מוכנים, ואנחנו מתכוננים למלחמה אחרת וזו אחריות שלי, אני לא פועל לפני הציוצים ולפי הדקירות שלכם".

באשר לפינויו באמצע נאום בחירות שנשא שלשום באשדוד, במהלכו נשמעה אזעקה, אמר: "הייתי מאוד קר רוח, דיברתי בקור רוח ובשקט לאנשים, אמרתי תתפנו בשקט". נתניהו הוסיף: "אני פועל לפי הפרוטוקול של השב"כ, פעלתי בקור רוח וכך צריך לעשות". לדבריו "מי שאומר אחרת כמו גנץ ואשכנזי זה פשוט חוסר אחריות".

על הצהרתו כי יחיל את הריבונות על בקעת הירדן אמר כי התכוון לעשות זאת לפני שבועיים, אולם היועץ המשפטי לממשלה אסר עליו לעשות זאת "בגלל שאנחנו בממשלת מעבר". נתניהו הוסיף כי הסביר לו כי למיטב זיכרונו בממשלת מעבר העבירו חוק יסוד.

באשר לסערה שגרמה הודעה שנשלחה מחשבון הפייסבוק שלו, בה נכתב "הערבים רוצים להשמיד אותנו" אמר נתניהו "הטעות הזו מיד תוקנה, לא אני כתבתי". הוא הוסיף: "אני אדם רציני. לא כל דבר שמופיע בעמוד שלי בקמפיין עובר עריכה שלי, כשיש צורך אני מתקן". לדבריו, לא ידע שבחשבון האינטסגרם שלו השוו את עיתונאי חדשות 12 גיא פלג לדמבו, והבטיח: "נטפל בזה".

כל התגובות במערכת הפוליטית לדברי רה"מ נתניהו:

הפופולריים