טראמפ אחרי חשיפת נתניהו: אין לי בעיה להיפגש עם נשיא איראן

טראמפ: אין לי בעיה להיפגש עם נשיא איראן

הדברים נאמרו כמה שעות לאחר שרה"מ נתניהו חשף אתר לפיתוח נשק גרעיני ליד אבדה. שר החוץ האיראני תקף: "נתניהו רק רוצה מלחמה". גנץ: גם בימיו האחרונים כראש ממשלה נתניהו דואג רק לעצמו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ, 09.09.19
צילום: צילום: אי-פי

שעות לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו חשף את אתר הגרעין החדש באיראן, הכריז הערב (שני) נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ: "אין לי בעיה להיפגש עם רוחאני". בהצהרה לתקשורת במשרד החוץ בירושלים הציג נתניהו תמונות לוויין של אתר לפיתוח נשק גרעיני באבדה, דרומית לעיר איספהאן, לפני ולאחר חשיפתו.

זמן קצר לאחר מכן צייץ שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף בחשבון הטוויטר שלו בתגובה על חשיפת רה"מ נתניהו, וכתב כי נתניהו קורא "זאב זאב" בעוד שישראל מחזיקה בנשק גרעיני. זריף, הדגיש כי נתניהו הציג לעולם אתר שנהרס עד היסוד. הוא הוסיף כי נתניהו, ג'ון בולטון האמריקני ומוחמד בין סלמאן הסעודי "רק רוצים מלחמה, לא משנה כמה דם יישפך".

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הגיב לדברי זריף ואמר כי "פה לא מחפשים עימות או מלחמה, אבל לא נרתעים מעימות". הוא הוסיף כי ישראל שירטטה קווים אדומים במניעת ההתבססות בסוריה וכי היא מתכוונת לעמוד בקווים אלה.

בתגובה לחשיפת נתניהו, אמר יו"ר כחול לבן, בני גנץ, כי "השימוש של רה"מ במידע ביטחוני רגיש לצורכי תעמולה מעיד על שיקול דעת לקוי". גנץ הוסיף כי "תמוה שהמידע מפורסם כמה שעות לאחר שקרס חוק המצלמות". "גם בימיו האחרונים כראש ממשלה נתניהו דואג רק לנתניהו", כתב גנץ בהודעה שפרסם.

היום נחשף ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי המידע שרה"מ נתניהו חשף כמידע חדש, קיים בידי קהילת המודיעין הישראלית לפחות חודש. אולם, בכל זאת הוחלט שלא לחשוף את האתר עד היום. אנשי מודיעין לשעבר טוענים כי הגורם לכך הוא פוליטי ומשרת את הקמפיין של נתניהו. בתגובה טוענים גורמים בלשכת ראש הממשלה שדווקא גורמי ביטחון הם שהמליצו לחכות להודעת הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית שאכן הודיעה היום על חומר גרעיני באתר אחר שנתניהו חשף לפני שנה בנאום באו"ם.

השתתפו בהכנת הכתבה: עמיחי שטיין, גיא בריצמן, איציק זוארץ ויערה שפירא

הפופולריים