לפיד שוב תקף: "פרץ לא ראוי". השר בתגובה: "קופסת ג'ל להסתה"

לפיד: "פרץ לא ראוי". השר: "קופסת ג'ל להסתה"

לאחר שהתברר כי דברי הרב נאמבורג מהמכינה של הרב פרץ הובאו לשידור באופן שגוי, סירב לפיד להתנצל על דברים שאמר נגד שר החינוך ואמר: הוא אינו ראוי להיות שר חינוך. הרב פרץ תקף: "יש עתיד והעומד בראשה הם קופסת ג'ל למריחה והסתה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד ורפי פרץ
צילום: צילום: פלאש 90

עימות בין חבר הכנסת יאיר לפיד ושר החינוך רפי פרץ בעקבות הדברים שעלו מההרצאות במכינת עצמונה. לאחר שאתמול התברר כי הדברים שיוחסו לרב נאמבורג מהמכינה של שר החינוך רפי פרץ נגד הציבור החילוני הוצגו באופן שגוי, מסרב הבוקר (שני) יאיר לפיד חזור בו מהדברים שאמר נגד פרץ בעקבות הפרסום שהתברר כשגוי.

בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר לפיד כי הוא אינו מתנצל ושב ואמר שרפי פרץ אינו יכול להיות שר החינוך של ישראל. "מי שמדבר על טיפולי המרה ומדבר על מדינת הלכה לא יכול להיות שר החינוך".

פרץ מיהר להגיב לדברים והשיב ללפיד: ״יש עתיד והעומד בראשה הם קופסת ג׳ל למריחה והסתה שבסוף היום נשטפת במים קרים. יאיר, מלבד למשוך בעט לא תרמת מאומה לעם ישראל. בזמן שאני חינכתי, פיקדתי ובניתי יישובים אתה היית מספר סיפורים, פרזנטור לבנקים, חממה לסטנדפיסים.  אתה תנועה ואדם שכל מטרתו היא העמקת השסע והקיטוב בעם ישראל, לא יהדות מכילה, אתה יאיר חולצה שחורה שכל מורשתו היא אפס אחד גדול".

לפני כעשרה ימים פורסמו בחדשות 13 דברים שאמר הרב אסף נאמבורג במהלך שיעוריו במכינה הקדם-צבאית עוצם - אותה הקים שר החינוך הרב רפי פרץ. מהפרסום בחדשות 13 עלה כי הרב נאמבורג אמר בפני תלמידיו דברים קשים נגד הציבור החילוני בישראל ונגד גיוס לצה"ל. "החילונים הם הרשעים... אסור להתקרב אליהם", נשמע הרב אומר באחת מההקלטות שפורסמו. אלא שמבדיקה של אתר פרספקטיבה, שפרטיה פורסמו אתמול בתוכנית קלמן וסג"ל בכאן 11, עולה כי דברי הרב נאמבורג לכל הפחות הוצאו מהקשרם.

הפופולריים