חוק המצלמות: השרים שאמרו שיקבלו את עמדת היועמ"ש והצביעו הפוך

אמרו שיקבלו את עמדת היועמ"ש והצביעו הפוך

משה כחלון וישראל כץ התראיינו הבוקר בכאן רשת ב ואמרו שלא יפעלו נגד עמדתו של מנדלבליט. כמה שעות בלבד אחר כך - הצביעו בעד החוק בישיבת הממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה כחלון וישראל כץ
צילום: צילום: יונתן זינדל ונועם ריבקין פנטון, פלאש 90

סערת חוק המצלמות: שר האוצר משה כחלון ושר החוץ ישראל כץ התראיינו הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב ואמרו כי לא יפעלו נגד עמדת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בעניין החוק. כעבור כמה שעות בישיבת הממשלה אישרו את הצעת החוק בניגוד לעמדתו של היועץ.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

השר כחלון התראיין לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" ואמר בעניין כי "קשה לי להאמין שאם היועמ"ש יתעקש ויגיד שיש פה מניעה משפטית מישהו יעשה את זה. אבל מה שכן יקרה - ימצאו את הדרך גם היום בממשלה כדי לקיים את הבחירות בצורה שקופה ונקייה".


כץ התראיין אחריו לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב ואמר בעניין כי "אנחנו לא פועלים בסוף בניגוד לעמדה משפטית". כץ המשיך וניסה לסייג את דבריו בכך שאמר "המשפטנים צריכים להבין מה המדיניות ולאפשר אותה".

האזינו לריאיון המלא עם שר החוץ ישראל כץ

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

בתוך כך, נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר היום בהתייחסו לביקורת כלפי מנדלבליט: "אל לנו להטיל דופי בטובי משרתינו, העומדים על משמר הדמוקרטיה הישראלית, ומבטיחים ככל הניתן את טוהר הבחירות". את הדברים אמר לאחר שקיבל לידיו את דו"ח נציבות שירות המדינה בנושא "גיוון וייצוג בשירות המדינה" לשנת 2018.

הפופולריים