המחנה הדמוקרטי עתרו לבג"ץ נגד דחיית דוחות ביקורות המדינה

המחנה הדמוקרטי עתר נגד דחיית דוחות הביקורת

מתניהו אנגלמן דחה את פרסום הביקורת משום שהחליט להרחיב את הבדיקה בעניין הגירעון. הדוח היה אמור להתפרסם באמצע החודש, ולעסוק גם בתפקוד משרדי הממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתניהו אנגלמן
צילום: צילום: פלאש 90

רשימת המחנה הדמוקרטי עתרה היום (ראשון) לבג"ץ בדרישה למנוע ממבקר המדינה מתניהו אנגלמן לדחות את פרסום דוחות הביקורת שנחתמו על ידי המבקר היוצא ואשר מועד פרסומם תוכנן למחצית הראשונה של חודש ספטמבר. בעתירה נכתב כי הדוחות מתייחסים בין השאר לעניין הגירעון התקציבי ותפקוד משרדי הממשלה.

המחנה הדמוקרטי כתבו בעתירה: "מפאת דחיפות העניין, מתבקש בית המשפט הנכבד לקבוע את העתירה לדיון בהקדם האפשרי, באופן שיבטיח כי יינתן לעותרת סעד אפקטיבי, ככל שיתקבלו טענותיה, קודם למועד הבחירות".

כאמור, בשבוע שעבר פורסם כי מבקר המדינה החליט להרחיב את הביקורת על הגירעון, והורה לאנשי משרדו לשכור מומחים פיננסיים שיעסקו בבחינת הדוחות הכספיים של משרד האוצר. בעקבות הרחבת הבדיקה, פרסום הדוח יידחה עד אחרי הבחירות. גורמים באוצר אמרו בתגובה: "שינוי מתכונת הבדיקה מריח כמו ניסיון לעיכוב פרסום הדוח החמור".


טיוטת חמורה של דוח המבקר הופצה כבר לפני כחודשיים על ידי משרדו, ועסקה בשאלה אם באוצר שיחקו בנתוני הגירעון כדי ליצור מצג של סיום שנת 2018 במצב כלכלי טוב לכאורה. אנגלמן מעוניין לבדוק אם היה משחק פוליטי עם הנתונים ומה גרם לגירעון העמוק.

הפופולריים