בכירים בליכוד: חוק המצלמות יגיע להצבעה גם ללא רוב

בכירים בליכוד: חוק המצלמות יעלה גם ללא רוב

במפלגה מתכוונים להביא את החוק להצבעה גם אם לא יצליחו לגבש רוב להעברתו • היועמ"ש יגיע הבוקר לישיבת הממשלה ובה יציג את עמדתו נגד קידום החוק • השר כחלון לכאן רשת ב: אם היועמ"ש יתעקש, לא מאמין שהחוק יקודם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ והיועמ"ש
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

חוק המצלמות של הליכוד צפוי להגיע הבוקר (ראשון) לשולחן הממשלה, לדיון דרמטי שבו יציג היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את עמדתו נגד קידום ההצעה. בכירים במפלגת הליכוד אומרים הבוקר כי יביאו את ההצעה להצבעה בכנסת מחר, גם אם לא יתגבש רוב להעברתו. שר האוצר משה כחלון אמר עם זאת בריאיון לכאן רשת ב: "אם היועמ"ש יתעקש, לא מאמין שזה יקרה". השר כץ: "לא פועלים בניגוד לעמדה משפטית".

האזינו לריאיון המלא עם שר האוצר משה כחלון בכאן רשת ב

"נביא אם החוק להצבעה גם אם ליברמן יצביע נגד החוק והחוק יפול וגם אם החוק לא יעבור מסיבה אחרת", הבטיחו הגורמים במפלגה. במצב שבו החוק יפול, מתכוונים בליכוד להאשים את ליברמן או כל גורם אחר שיהיה אחראי להפלתו כמי שמאפשר זיופים בבחירות ופגיעה בטוהר הבחירות.


נוסף על כך, בליכוד בדקו בסקרים פנימיים את התמיכה בחוק המצלמות, והתוצאה - יותר מ-70% תומכים בהצעה. נתונים מעט נמוכים מכך הוצגו בסקר כאן חדשות בשבוע שעבר.

למרות הסיכויים הנמוכים שחוק המצלמות יאושר בכנסת, בליכוד מבהירים שיפעילו יותר מ-3,000 בני אדם בקלפיות השונות כדי למנוע זיופים באמצעי פיקוח שונים, שביניהם מצלמות חכמות ואמצעי תיעוד מתקדמים, בהתאם לחוות דעת משפטיות של המפלגה.

מספר 10 ברשימת המחנה הדמוקרטי, אהוד ברק, התייחס הבוקר בריאיון לדב גיל-הר בכאן רשת ב לסערת חוק המצלמות: "מדובר במעשה שאין לו תקדים ב-70 שנות המדינה. לא קרה עוד שממשלה הביאה לחקיקה דבר שהיועמ"ש אומר שיש עליו מניעה משפטית".

שר האוצר משה כחלון אמר עוד לפני כן כי "נושא המצלמות הוא חיוני ביותר. באפריל היו אי סדרים בלא מעט קלפיות". עם זאת, הוא הוסיף: "קשה לי להאמין שאם היועמ"ש יתעקש ויגיד שיש פה מניעה משפטית מישהו יעשה את זה".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

שר החוץ ישראל כץ אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב: "החוק נחוץ, הצבת המצלמות בקלפיות הוא דבר נחוץ. ראינו בעיות גדולות שעיוותו את התוצאות. אני מכבד את היועמ"ש, לא פועלים בניגוד לעמדה משפטית".

הפופולריים