גנץ לכאן חדשות: "האזרחים הערבים צריכים לבוא ולהצביע"

גנץ לכאן חדשות: הערבים צריכים לבוא ולהצביע

יו"ר כחול לבן בריאיון ל"השבוע": "העם יחליט וכולם צריכים לכבד את התוצאות – גם נתניהו". על קואליציה עם המפלגות הערביות אמר: "החסם שלי להכנסתם לממשלה נובע משיקול מדיני. אין לי חסם לטפל בבעיות האלימות בחברה הערבית, התכנון והחינוך"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר כחול לבן בני גנץ בריאיון ל"השבוע" ב-6 באוגוסוט
צילום:

"ללא ספק נתניהו חושש מתוצאות הבחירות": כך אמר היום (שישי) יו"ר כחול לבן בני גנץ בריאיון ל"השבוע" בכאן 11. גנץ התייחס בדבריו לחוק המצלמות וטען: "כולנו רוצים לראות תוצאה דמוקרטית ומדויקת ככל שניתן. בשביל הדבר הזה המציאו את ועדת הבחירות המרכזית. פחות חשוב מה השיטה הטכנולוגית, אבל זה לא צריך להיות בידי המפלגות".

על השאלה האם אנשי כחול לבן לא יצוידו במצלמות, השיב: "אנחנו נאלץ לוודא שאנחנו לא נשארים מאחור ביכולת שלנו להפעיל פיקוח, אבל אנחנו לא מפחדים מההצבעה". גנץ הוסיף כי הוא חושב שראש הממשלה בנימין נתניהו הוא דמוקרט ולכן אמור לכבד את תוצאות הבחירות: "העם יאמר את דברו עכשיו וכולם צריכים לכבד את זה – גם נתניהו. יש לנו אפשרות לשים בקלפיות משקיפים משלנו".

על השאלה האם הוא מתכוון להציע לליכוד לשבת בקואליציה בלי נתניהו, השיב: "לא מתחילים משחק מאמצע המחצית. מתחילים משחק מההתחלה. ההתחלה תהיה שכחול לבן תנצח בבחירות ותהיה המפלגה הגדולה. היא זו שתרכיב סביבה את הנבחרת ועל הבסיס הזה נפנה לליכוד, לליברמן, לעבודה. נשים את קווי היסוד שמשרתים את הרוב בישראל. הרוב בישראל רוצה אחדות, גישה ממלכתית, שייטפלו לו בבעיות, חינוך, בריאות. כולם צריכים שנעבוד בשבילם".

בהמשך אמר יו"ר כחול לבן כי הוא לא מוכן לשבת בקואליציה ביחד עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' משום שהוא גזען: "לי מפריעה גישה גזענית. אדם הוא אדם באשר הוא אדם. שר התחבורה שאומר שאשתו לא יכולה להיות מטופלת על ידי יולדת ערבייה – זה נשמע לי גזעני. אני נגד קיצוניות ונגד גזענות".

על המפלגות החרדיות אמר: "לא אמרתי שהחרדים סחטנים. בסופו של דבר אנחנו כרוב חייבים לדאוג למיעוט. אני בעד ממשלת הרוב. אני עובד בשביל שזה יקרה. הרוב צריכים לדאוג לכל השאר". על קואליציה יחד עם המפלגות ערביות אמר: "הרוב יזמין את מי שיוכל להצטרף לקווים שאנחנו מאמינים בהם.

"אין סיבה שאני לא אסתכל לערביי ישראל בעיניים ואגיד להם, 'אתם שווים ומשפיעים לכל דבר'. החסם שלי להכנסתם לממשלה נובע משיקול מדיני. אין לי חסם לטפל בבעיות האלימות בחברה הערבית, בעיות התכנון, בעיות החינוך. אני רוצה לשרת את החברה הערבית בישראל כמו כל אזרח אחר".

בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

לסיום נשאל גנץ למה יש תחושה באוויר כי הוא לא רוצה מספיק את תפקיד ראשות הממשלה: "אני משוכנע שאני חייב להיות ראש ממשלה. אתם רק לא שומעים אותי מנבל את הפה. ואתם לא רגילים לזה. זה שנתניהו נוסע ללונדון וייסע אחר כך גם לסוצ'י ולכל מקום אחר – כל דבר שאפשר לקדם בימים האחרונים – אפשר היה לקדם גם לפני כן. אבל בכל זאת אני מאחל לו בהצלחה".

הפופולריים