מנדלבליט יגיע לישיבת הממשלה כדי לטעון נגד חוק המצלמות

מנדלבליט יטען נגד חוק המצלמות בישיבת הממשלה
היועמ"ש הניח בפני הממשלה את חוות דעתו המפורטת בנוגע להצעת החוק, לפיה קיימת מניעה משפטית לקדמה. מוקדם יותר אמר נתניהו: "רק מי שרוצה לגנוב בחירות מתנגד להצבת מצלמות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היועמ"ש מנדלבליט
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הניח היום (שישי) בפני שרי הממשלה את חוות דעתו המפורטת נגד חוק הצבת מצלמות בקלפיות. היועץ עדכן את השרים כי בכוונתו להגיע לישיבת הממשלה שתתקיים ביום ראשון הקרוב, על מנת לשכנע אותם לעצור את חקיקת הבזק של החוק.

היום אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "רק מי שרוצה לגנוב בחירות מתנגד להצבת מצלמות". נתניהו הבהיר לפני המראתו מלונדון לישראל כי "כל מי שמדבר על דמוקרטיה וטוהר הבחירות חייב לתמוך בהצבת מצלמות. שיהיו מצלמות בכל הקלפיות".


כבר ביום רביעי האחרון ציין מנדלבליט במכתב שהעביר לנתניהו, לשר המשפטים אמיר אוחנה ולשר הפנים אריה דרעי, כי הצעת החוק מעוררת קשיים חוקתיים ומשפטיים רבים - הן מהותיים, והן תהליכיים. מנדלבליט צירף למכתבו מכתב שנשלח אליו מן היועץ המשפטי של ועדת הבחירות המרכזית, שנכתב בו כי אי אפשר לקדם את החקיקה בעת הזו, נוכח קשיי יישום שעלולים להביא לפגיעה אנושה ביכולתה של הוועדה להוציא לפועל את יום הבחירות כסדרו.

בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

מהליכוד נמסר אז בתגובה לחוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה כי המפלגה דוחה את עמדתו וכי השר אוחנה ימשיך בהליך החקיקה ויביא את הצעת החוק לאישור הממשלה. עוד אומרים בליכוד כי עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה מדאיגה במיוחד משום שיו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר קבע שתופעת הזיופים מסוכנת ושיש להילחם בה, ואף העביר קלפיות מן הבחירות האחרונות לבדיקת המשטרה.

הפופולריים