נתניהו: מי שמתנגד להצבת מצלמות מנסה לגנוב בחירות

נתניהו: מי שמתנגד למצלמות מנסה לגנוב בחירות
רה"מ הבהיר: התומכים בדמוקרטיה ובטוהר הבחירות חייבים לתמוך בהצבת מצלמות. על ההסלמה בצפון אמר נתניהו לכאן חדשות: "האמריקנים לא הביעו התנגדות לשום מהלך שלנו באזור בתקופה האחרונה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שישי) כי "רק מי שרוצה לגנוב בחירות מתנגד להצבת מצלמות". נתניהו הבהיר לפני המראתו מלונדון, שם נפגש עם ראש הממשלה הבריטי בוריס ג'ונסון, לישראל כי "כל מי שמדבר על דמוקרטיה וטוהר הבחירות חייב לתמוך בהצבת מצלמות. שיהיו מצלמות בכל הקלפיות".


נתניהו התייחס להסלמה בצפון ולשיתוף הפעולה עם ארצות הברית ואמר לכאן חדשות כי האמריקנים לא התנגדו לשום מהלך של ישראל באזור בתקופה האחרונה. "שיתוף הפעולה היה בשיאו", אמר.

בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

מספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, תקף הבוקר את כוונת הליכוד לקדם חקיקה הנוגעת להצבת מצלמות בקלפיות ואמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "רוצה להעיר את הגזענות הישראלית". בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר לפיד כי "יש בעיה עם זה שמפלגה פוליטית אומרת – אני אשלח רק לערבים מצלמות. זו גזענות שמשרתת אותו פעם אחר פעם".

לפיד הוסיף כי "מפלגות פוליטיות הן לא אלה שצריכות לפקח על הבחירות". חבר הכנסת הבהיר כי אם היה מודיע באופן פתאומי שהוא הולך להציב מצלמות רק בקלפיות חרדיות, "היו צועקים פה אנטישמים".

ח"כ דוד ביטן אמר בריאיון: "זה מאוד חשוב לליכוד, במיוחד שהבחירות יוכרעו על מנדט פה, מנדט שם. מגיע לליכוד את מגן הדמוקרטיה כי הליכוד העלתה את נושא הזיופים וטוהר הבחירות על השולחן. אנחנו בעד מצלמות, שכל אחד יוכל לעשות את זה כחלק מהפיקוח של חברי הוועדה".

ביום שני דווח כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והיועץ המשפטי של הכנסת איל ינון מתנגדים לקידומו של חוק המצלמות בקלפיות שיזם הליכוד, זמן כה קצר לפני הבחירות. לטענתם, ישנן בעיות קשות בתהליכי קידומו של החוק ובתוכנו. עמדת היועצים עלולה להקשות על הממשלה להביא את החוק לאישורה ביום ראשון, ולאישור הכנסת בשבוע הבא.

הפופולריים