לפיד על חוק המצלמות: "גזענות שמשרתת את נתניהו"

לפיד על חוק המצלמות: "גזענות שמשרתת את רה"מ"
הבכיר בכחול לבן ציין כי אין לו בעיה עם זה ש"וועדת הבחירות המרכזית תשים מצלמות", אך תקף את רה"מ ואמר כי הוא רוצה לשים מצלמות רק במגזר הערבי. ח"כ ביטן: "זה מאוד חשוב לליכוד, במיוחד שהבחירות יוכרעו על מנדט פה, מנדט שם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לפיד וביטן מסך מפוצל
צילום: צילום: פלאש 90

מספר 2 בכחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, תקף את כוונת הליכוד לקדם חקיקה הנוגעת להצבת מצלמות בקלפיות ואמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "רוצה להעיר את הגזענות הישראלית". בריאיון לשלום קיטל בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר לפיד כי "יש בעיה עם זה שמפלגה פוליטית אומרת – אני אשלח רק לערבים מצלמות. זו גזענות שמשרתת אותו פעם אחר פעם".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ יאיר לפיד

לפיד הוסיף כי "מפלגות פוליטיות הן לא אלה שצריכות לפקח על הבחירות". חבר הכנסת הבהיר כי אם היה מודיע באופן פתאומי שהוא הולך להציב מצלמות רק בקלפיות חרדיות, "היו צועקים פה אנטישמים".

יחד עם זאת לפיד לא שלל הצבת מצלמות מטעם ועדת הבחירות בכלל הקלפיות ברחבי הארץ: "אין לי בעיה עם זה שוועדת הבחירות המרכזית תשים מצלמות לוודא שאין זיופים בבחירות בכל הארץ, יש בעיה עם זה שמפלגה פוליטית אומרת - אני אשלח רק לערבים מצלמות".

בג"ץ דחה אתמול על הסף את העתירות של כחול לבן ועו"ד שחר בן מאיר נגד חקיקת חוק המצלמות. השופט יצחק עמית כתב בפסק הדין כי כפי שבית המשפט אינו מורה לכנסת לחוקק חוק – בית המשפט גם אינו מתערב בהליכי חקיקה בעודם בעיצומם. עוד הוסיף: "גם אם סבורים העותרים כי הליכי החקיקה נעשים ביוזמת הרשות המבצעת בחופזה, הרי שלא היה מקום להיחפז בהגשת העתירות".

ח"כ דוד ביטן מהליכוד התייחס גם הוא לנושא בריאיון בכאן רשת ב ואמר: "זה מאוד חשוב לליכוד, במיוחד שהבחירות יוכרעו על מנדט פה, מנדט שם. מגיע לליכוד את מגן הדמוקרטיה כי הליכוד העלתה את נושא הזיופים וטוהר הבחירות על השולחן. אנחנו בעד מצלמות, שכל אחד יוכל לעשות את זה כחלק מהפיקוח של חברי הוועדה".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ דוד ביטן

הפופולריים