לאחר פרסום תוכנית השלום: ג'ייסון גרינבלט יעזוב את תפקידו

גרינבלט יעזוב את תפקידו עם פרסום תוכנית השלום

שליחו של טראמפ למזרח התיכון יפרוש בשבועות הקרובים. מחליפו יהיה אבי ברקוביץ - יועצו של ג'ארד קושנר. נתניהו: מודה לגרינבלט על פועלו המסור למען הביטחון והשלום
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ייסון גרינבלט
צילום: צילום: אי-פי

שליחו של נשיא ארצות הברית למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, יעזוב את תפקידו בשבועות הקרובים - לאחר פרסום יוזמת השלום. כך מסרו היום (חמישי) גורמים רשמיים בממשל האמריקני. גרינבלט יוחלף על ידי יועצו של ג'ראד קושנר, אבי ברקוביץ. בבית הלבן טוענים שהפרישה אינה קשורה ליוזמת השלום, שצפויה להתפרסם לאחר הבחירות בישראל ומועד הצגתה טרם סוכם. 

בציוץ בטוויטר הודה גרינבלט לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ ואמר כי היה לו הכבוד לעבוד במחיצתו. "אני אסיר תודה שיכולתי לעבוד על שיפור חייהם של מיליוני ישראלים, פלסטינאים ואחרים". טראמפ עצמו  כתב בחשבון הטוויטר שלו כי גרינבלט עובר כעת לשוק הפרטי. "הוא היה אמן, חבר מצויין ועורך דין מעולה. מחוייבותו לישראל ולמציאת שלום בינה לבין הפלסטינים לא תשכח. הוא ייחסר". 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התיחס לפרישתו של גרינבלט: "אני מבקש להודות לג'ייסון גרינבלט על פועלו המסור למען הביטחון והשלום, ועל כך שלא היסס לרגע לומר את האמת על מדינת ישראל מול כל מלעיזיה. תודה לך ג'ייסון".

הפופולריים