נתניהו לג'ונסון: יש לנו אתגרים משותפים מול איראן

נתניהו לג'ונסון: יש לנו אתגרים מול איראן

ראש הממשלה נפגש עם מקבילו הבריטי והודה לו על עמדתו נגד האנטישמיות ועל תמיכתו בביטחון הישראלי. ראש ממשלת בריטניה מנגד אמר כי פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד לסכסוך
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון וראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישתם ב-5 באוגוסוט
צילום: צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש אחר הצוהריים (חמישי) בלונדון עם עמיתו הבריטי בוריס ג'ונסון. המארח אמר כי הקשרים בין שתי המדינות בשיא, וציין כי לדעת בריטניה פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד לסכסוך בין ישראל לפלסטינים. נתניהו השיב כי ידבר גם על העניין הזה איתו.

עוד אמר נתניהו כי ג'ונסון הוא חבר נפלא ופועל נגד האנטישמיות. "אני מריע לך על עמדתך הנחרצת נגד האנטישמיות והתמיכה שלך בביטחון ישראל. היחסים הכלכליים והביטחוניים בינינו נהדרים. יש לנו אתגרי ביטחון עם איראן וברצוני לשוחח איתך על איך נוכל להתמודד עם זה למען השלום". בהמשך צפוי נתניהו להיפגש עם שר ההגנה של ארצות הברית מארק אספר, השוהה בלונדון.

ראש הממשלה נפגש עתה עם שר ההגנה של בריטניה בן וואלאס. בפגישה משתתפים גם ראש המל"ל, מפקד חיל האוויר וראש אגף המבצעים.

בד בבד, בצל השיחות על האיראן, דווח כי ארצות הברית הציעה פגישה בין הנשיא דונלד טראמפ לנשיא האיראני, חסן רוחאני, בשולי העצרת הכללית של האו"ם. על פי הדיווח בעיתון היפני "קיודו ניוז", גורם אמריקני אמר כי ההצעה היא לפגישה שתתקיים בסוף החודש בניו יורק. אם הפסגה המוצעת תצא לפועל תהיה זו הפגישה הראשונה של מנהיגי ארצות הברית ואיראן פנים מול פנים מאז שנת 1979.

הפופולריים