גנץ: מבקר המדינה עובד בשביל נתניהו

גנץ: מבקר המדינה עובד בשביל נתניהו

יו"ר כחול לבן תקף את אנגלמן שאישר לרה"מ ללוות שני מיליון שקלים ממקורבו: "המבקר עשה שגיאה חמורה"; "מוכן לעימות עם נתניהו אחד על אחד בכל זמן"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ בוועידת המשפיעים של חברת החדשות בת"א, 5.9.19
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יושב ראש כחול לבן, בני גנץ, תקף היום (חמישי) את מבקר המדינה מתניהו אנגלמן ואמר כי הוא "עובד בשביל ראש הממשלה נתניהו". כמו כן הוא ציין כי הוא מוכן לעימות עם נתניהו "אחד על אחד בכל זמן שיגידו".

גנץ, שאמר את הדברים בוועידת המשפיעים של חדשות 12, הגיב לאישור שנתן אנגלמן לנתניהו ללוות שני מיליון שקלים ממקורבו ספנסר פרטרידג': "השקיפות היא אם כל הפתרונות, שיילך לבנק ויבקש חוזה רגיל. המבקר עשה שגיאה חמורה. הוא יצר מציאות שמפטרת את ועדת ההיתרים, הלך לכיוון חדש, מסדר את הקלפים לנתניהו".

האזינו לריאיון עם גנץ בכאן רשת ב

בהתייחס לפגישותיו הצפויות של נתניהו עם מנהיגי רוסיה, בריטניה ועוד, אמר גנץ כי ראש הממשלה זורה חול בעיני אנשים. "אני אומר לכם חד משמעית שמה שפוטין עושה זה בגלל האינטרסים שלו ושל רוסיה ולא בגלל נתניהו. מה שטראמפ עושה זה בגלל האינטרסים שלו ושל ארצות הברית ולא נתניהו. אני מציע לו לנסוע במקום ללונדון, שייסע לחדרה לאיפה שאנשים משעממים אותו שם אני מסתובב בלא פחות עוצמה ממה שנתניהו עושה".

גנץ מתח ביקורת גם על חבירת מפלגת זהות לליכוד, ולמפלגת עוצמה יהודית: "פייגלין מסמם אותנו עד בית מקדש. עוצמה יהודית גזענים. ואת זה נתניהו מנסה להכניס לקודש קודשי ישראל - וזה משרת רק דבר אחד - את האינטרסים שלו שיוכל להמשיך".

בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב, יו"ר כחול לבן מתח ביקורת על הסרת העמימות מפעילותו של צה"ל בצפון, ואמר גנץ כי זו שגיאה חמורה שיש לה השלכות ליכולת המבצעית והאסטרטגית של צה"ל.

עוד אמר גנץ בתוכנית כי לאחר הבחירות ישאף להקים ממשלה של כחול לבן עם הגורמים המתונים כמו ישראל ביתנו והליכוד - אבל בלי נתניהו. "הרוב צריך לקבוע אך יש לתת מענה למיעוט החרדי", אמר גנץ והוסיף כי בממשלה אין מקום למי שהוא נגד מדינת ישראל כמו בל"ד והשר בצלאל סמוטריץ' שהולך בקו גזעני שאינו מקובל עליו.

הפופולריים