שמולי על כחול לבן: מיזם פוליטי חלול בהליכי פירוק

שמולי על כחול לבן: "מיזם חלול בהליכי פירוק"
לא מבין מה הקו של כחול לבן וסירב להצעות מהמפלגה • על סתיו שפיר: "צריך לשמור על הגינות, שיהיה לה בהצלחה" • על החיבור עם גשר: "יכולנו להיות באזורי הנוחות כמו מפלגות אחרות ולקבל טורים מלטפים ב-'הארץ'"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איציק שמולי בלייב פייסבוק
צילום:

פחות משבועיים לפני הבחירות, מספר 3 ברשימת העבודה-גשר, חבר הכנסת איציק שמולי אומנם מביע הערכה לראשי כחול לבן, אך לא מהסס לתקוף: "כחול לבן היא מיזם פוליטי חלול שנמצא בהליכי פירוק". שמולי טען כי לא ניתן להתעלם מהסתירות המהותיות בתוך המפלגה: "למה מצביעים? לסיפוח של יעלון או להיפרדות של שלח? לחוק הלאום של האוזר או לחוק למען השוויון שגרמן העבירה יחד איתנו?". 

צפו בריאיון המלא עם איציק שמולי: 

על המתחים מול חברת הכנסת סתיו שפיר, שחברה למחנה הדמוקרטי לאחר הפריימריז במפלגת העבודה: "גם אם יש מתיחות אישית עם שפיר, צריך לשמור על הגינות ועל יושרה. היא נלחמה על שקיפות, ושיהיה לה בהצלחה". 


שמולי תקף את ההחלטה של הליכוד לנהל משא ומתן מול מפלגת נעם: "שמבחינתם צריך לקחת אותי ואנשים שכמותי ולתלות אותם על העמוד הכי גבוה ברחוב". על עוצמה יהודית הוסיף כי "אני נחרד מכך שבעיני חלק מהציבור הישראלי הם הגיעו ללב המיינסטרים". 


בכיר העבודה-גשר סיפר כי סירב להצעות מצד כחול לבן ואמר כי "אני לא מעוניין לעשות אקזיט פוליטי". על הביקורת שהופנתה כלפי החיבור עם מפלגת גשר בראשות אורלי לוי-אבקסיס, הגיב שמולי: "מפלגת העבודה עושה פה מהלך אמיץ ביותר. יכולנו להיות באזורי הנוחות כמו מפלגות אחרות בגוש שלנו ולקבל טורים מלטפים ב-'הארץ'". 

הפופולריים