מנדלבליט: יש מניעה משפטית בחקיקת חוק המצלמות

מנדלבליט: יש מניעה משפטית בחקיקת חוק המצלמות
היועמ"ש העביר מכתב לרה"מ, שר המשפטים ושר הפנים, לפיו הצעת החוק מעוררת קשיים חוקתיים ומשפטיים רבים. מהליכוד נמסר כי הם דוחים את עמדת היועץ, וכי השר אוחנה ימשיך בהליך החקיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היועמ"ש אביחי מנדלבליט בטקס פרידה ממנכ"לית משרד המשפטים, 07.08.19
צילום: צילום: הדס פורוש, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קבע הערב (רביעי) כי יש מניעה משפטית להמשיך בהליך החקיקה, אותו מקדמים בליכוד, של חוק הצבת מצלמות בקלפיות בבחירות. במכתב שהעביר לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר המשפטים אמיר אוחנה ולשר הפנים אריה דרעי, מציין היועץ כי הצעת החוק מעוררת קשיים חוקתיים ומשפטיים רבים - הן מהותיים, והן תהליכיים.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מנדלבליט צירף למכתבו מכתב שנשלח אליו מן היועץ המשפטי של ועדת הבחירות המרכזית, שנכתב בו כי אי אפשר לקדם את החקיקה בעת הזו, נוכח קשיי יישום שעלולים להביא לפגיעה אנושה ביכולתה של הוועדה להוציא לפועל את יום הבחירות כסדרו.

מהליכוד נמסר כי המפלגה דוחה את עמדת היועץ המשפטי לממשלה וכי השר אוחנה ימשיך בהליך החקיקה ויביא את הצעת החוק לאישור הממשלה. עוד אומרים בליכוד כי עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה מדאיגה במיוחד משום שיו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר קבע שתופעת הזיופים מסוכנת ושיש להילחם בה, ואף העביר קלפיות מן הבחירות האחרונות לבדיקת המשטרה.

לאחרונה התקיימה שיחה של כמה גורמים בכנסת ומחוצה לה ביחס לחוק המצלמות, שבמהלכה הביעו מנדלבליט והיועץ המשפטי של הכנסת איל ינון התנגדות ברורה לקידום חוק המצלמות של הליכוד. השניים הבהירו בשיחה שזה לא ראוי, ואף יותר מכך, לקדם חוק מצלמות זמן קצר כל כך לפני הבחירות. לטענתם, יש במהלך בעיות קשות גם במישור התהליכי של הפרוצדורה וגם במישור המהותי של תוכן החוק.

בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

בשבוע שעבר הודיע יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר כי הוא אוסר על הצבת מצלמות בקלפיות והורה להקים יחידת פיקוח על טוהר הבחירות. בעקבות ההודעה אמרו גורמים בליכוד כי הוחלט על הגשת הצעת חוק ממשלתית שתאפשר בכל זאת את הצבת המצלמות.

הפופולריים