ח"כ מאיר כהן: "צריך להיזהר שסחטנות לא תיתפס כדבר ששייך לחרדים"

כהן: מי שמנסה להפוך אותנו לאנטי-חרדים - טועה
בהתייחסות לדברי גנץ כי מפלגות סקטוריאליות מצליחות לכפות על הרוב אמר איש כחול לבן: "כל מי שמנסה להפוך אותנו לאנטי-חרדים טועה". ח"כ מקלב - "הבעיה של גנץ היא שהציבור לא מאמין שהוא יהיה ראש הממשלה, אני עדיין לא אומר שהוא פסול"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, אריה דרעי ויעקב ליצמן
צילום: צילום: יונתן זינדל ונועם ריבקין פנטון, פלאש 90

חבר הכנסת מאיר כהן מכחול לבן הבהיר הבוקר (רביעי) כי כחול לבן לא מחרימה את הציבור החרדי. זאת לאחר שיו"ר המפלגה, בני גנץ, אמר שיפנה לממשלה שמבוססת על המפלגות הגדולות וכי הוא "מתנגד לסחיטה". בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכניתם בכאן רשת ב, אמר כהן כי כל מפלגה תשתמש בסחטנות אם תהפוך ללשון מאזניים ותבין שלא ניתן להקים בלעדיה קואליציה. "צריך להיזהר שסחטנות לא תיתפס כדבר ששייך לחרדים", הדגיש חבר הכנסת מכחול לבן.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ מאיר כהן

כהן הוסיף כי 80-70% מהציבור רוצה ממשלת אחדות ליברלית. "כל מי שמנסה להפוך אותנו לאנטי-חרדים טועה. חזרנו ואמרנו שלא נרכיב ממשלה שקווי היסוד שלה יורכבו מסחטנות", אמר חבר הכנסת וציין כי כחול לבן תצרף לממשלה "כל מפלגה שהיא ציונית ולא גזענית".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

חבר הכנסת אורי מקלב מיהדות התורה אמר בתוכנית כי "הבעיה של גנץ היא שהציבור לא מאמין שהוא יהיה ראש הממשלה" ולכן אמר תחילה שאין לו בעיה לשבת עם החרדים, אך כעת כשיש שינוי במצב הביטחוני, "האג'נדה של ללכת על הגב של החרדים – זה הולך יותר טוב". מקלב הבהיר כי אף גורם בכחול לבן לא ישב עם מפלגתו.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ אורי מקלב

"אני עדיין לא אומר שהוא פסול, גם היום כשהוא אומר את זה. המציאות היא שכמו שליברמן יהיה מוכן ללבוש שטריימל על הראש כשזה יתאים לו, אין ספק שאם האפשרות של גנץ זה הרכבת ממשלה עם חרדים – הוא יעשה את זה", הוסיף מקלב.

במפלגת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן, שחתמה על הסכם עודפים עם כחול לבן, האשימו כי כחול לבן והמפלגות החרדיות עשו דיל. "ההודעה שיצאה אתמול מטעמו של גנץ הייתה במסגרת תיאום מוקדם בינו לבין ליצמן וגפני, שחיכו עם תגובות מוכנות מראש. שיתוף הפעולה ביניהם מחזק את הכוונות האמיתיות של גנץ לאחר הבחירות, שכבר נתן לחרדים 'קארט בלאנש' (אור ירוק)", נכתב בהודעה מטעם ישראל ביתנו.

אמש השתתף גנץ בכנס בחירות בבאר שבע והתייחס לכוונותיו להקים ממשלת אחדות לאחר הבחירות, אך הדגיש בדבריו כי הממשלה שירצה להקים תהיה "ללא קיצוניים וללא סחטנות". הוא הסביר כי "שיטת הממשל במדינת ישראל הביאה אותנו למצב שבו קבוצות מיעוט, מפלגות סקטוריאליות, מצליחות לכפות על הרוב". 

הפופולריים