גנץ: נקים ממשלת אחדות ללא קיצוניים וסחטנות

גנץ: נקים ממשלת אחדות ללא קיצוניים וסחטנות
יו"ר כחול לבן השתתף בכנס בבאר שבע: "ואמר מפלגות סקטוריאליות מצליחות לכפות על הרוב, וראשי הממשלה נכנעים לסחטנות". יהדות התורה מגיבה לגנץ: יצא המרצע מן השק. נתניהו בקריית אתא: "לפיד וגנץ יקחו אותנו אחורה, זה גדול עליהם" | כל העדכונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ השתתף הערב (שלישי) בכנס בחירות בבאר שבע והתייחס לכוונותיו להקים ממשלת אחדות לאחר הבחירות, אך הוא הדגיש בדבריו כי הממשלה שירצה להקים תהיה "ללא קיצוניים וללא סחטנות". הוא הסביר כי "שיטת הממשל במדינת ישראל הביאה אותנו למצב שבו קבוצות מיעוט, מפלגות סקטוריאליות, מצליחות לכפות על הרוב". 

כמו כן, ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בכנס של הליכוד בקריית אתא, שם תקף את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן על חתימת ההסכם העודפים עם כחול לבן: "לצערי ליברמן, שגדל אצלי, בחר כמו איימן עודה להמליץ על גנץ". נתניהו המשיך ותקף את ראשי כחול לבן - "הם יקחו אותנו אחורה לדרך השמאל, זה פשוט גדול עליהם". 

קודם לכן הגיב ראש הממשלה לביקור בהפתעה בבית משפחה בעיר ואמר: "צה"ל חשף עוד מתקן בלבנון של טילים מדויקים. הטילים המדויקים האלה מכוונים ישר לקריית אתא. אסור לתת להם את זה. אז אני נתתי הנחייה לצה"ל - אנחנו לא ניתן לאויבים שלנו להתחמש בטילים מדויקים, ואנחנו פועלים כל הזמן".

נתניהו הוסיף כי אסור "לבזבז" קולות על מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה או על מפלגות שיקבלו 8-9 מנדטים: "אני מבקש את ההתגייסות שלכם, מי שרוצה אותי ראש ממשלה שיצביע רק לליכוד". 

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

הפופולריים