ישראל מזהירה את האו"ם: הגיבוי הממשלתי לחיזבאללה ימיט אסון על לבנון

ישראל: הגיבוי לחיזבאללה ימיט אסון על לבנון

דנון העביר מכתב למועצת הביטחון והתריע על פעילות ארגון הטרור. במכתבו הבהיר: "צמרת ההנהגה הלבנונית מודעת לפרויקט הדיוק". הוא הוסיף שישראל התריעה בשנים האחרונות על התעצמות חיזבאללה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירי נ"ט לעבר כוח צה"ל בגבול ישראל-לבנון 1.9.19
צילום:

ישראל העבירה היום (שלישי) מכתב תלונה למועצת הביטחון של האו"ם בעקבות תקיפת חיזבאללה בגבול לבנון בתחילת השבוע. במכתב, שהועבר על ידי שגריר ישראל לאו"ם דני דנון, נכתב כי "פעולותיו ההתקפיות של ארגון הטרור חיזבאללה והגיבוי מממשלת לבנון - עלולים להמיט אסון על המדינה". 

"מתקפת הטרור שביצע חיזבאללה בוצעה מתוך שטח המנדט של יוניפי"ל כחלק ממהלך רחב שמבצע הארגון במימון ובהכוונה איראנית במטרה לערער את היציבות האזורית", נכתב במכתב שהועבר למועצת הביטחון. "מדינת ישראל התריעה לא פעם בפני הקהילה הבינלאומית כי חיזבאללה פועל להתעצם צבאית, כולל בתחום הנשק המדויק". 


דנון התייחס במכתבו לפרויקט הדיוק והעלמת העין מצד ממשלת לבנון והוסיף: "צמרת ההנהגה הלבנונית מודעת לפרויקט הדיוק, לא נקטה בצעדים להביא לסיומו ובמובנים מסוימים אף סייעה להסוואתו. לצד אלו מצטרפות ההתבטאויות האחרונות של מנהיגי המדינה המשקפות את עומק הבעיה. אנו מצפים שהמועצה תבהיר למדינת לבנון כי עליה לממש את ריבונותה, למנוע התקפות ואיומים משטחה כלפי ישראל ולרסן את חיזבאללה". 

הפופולריים