בכירים בכחול לבן: אין בעיה שמפלגת העבודה לא תעבור את אחוז החסימה

"אין בעיה שהעבודה לא תעבור את אחוז החסימה"
לדברי הבכירים הדבר עשוי אפילו לעשות טוב לכחול לבן במסגרת המאבק על שאלת המפלגה הגדולה. ח"כ שלח: "לא מתערבים בשאלה כמה מנדטים יהיו למפלגות אחרות". בכירים בעבודה: "כחול לבן היא בועה ללא ערכים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, יאיר לפיד, משה יעלון, גבי אשכנזי, כחול לבן
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

בכירים בכחול לבן אומרים הבוקר (שלישי) שמבחינתם אין בעיה שמפלגת העבודה לא תעבור את אחוז החסימה בבחירות הקרובות. לדברי הבכירים, דבר כזה, אם יקרה, יהיה אפילו דבר טוב לכחול לבן במסגרת המאבק על שאלת המפלגה הגדולה.

הדברים מרמזים שבמסגרת שתיית הקולות שמתכננות שתי המפלגות הגדולות בשבוע האחרון שלפני הבחירות, כל אחת בתוך הגוש שלה, כחול לבן הסירה את החסם שאומר שלא לשתות יותר מדי קולות כדי לא להפיל מפלגה מהגוש מתחת לאחוז החסימה. בכחול לבן סימנו כמטרה היחידה בבחירות את סוגיית גודל המפלגה והרצון להיות המפלגה הגדולה ביותר, גם אם זה אומר שאחת ממפלגות הגוש תיפול מתחת לאחוז החסימה. 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

חבר הכנסת עפר שלח מכחול לבן התייחס לדיווח בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה", בכאן רשת ב ואמר כי "כל הראיה כאילו אנחנו שולטים בברז ומסובבים אותו ויודעים בדיוק כמה יהיה למפלגת העבודה ומתכננים, אין חיה כזו. לא ראיתי בימי חיי קמפיין שתיית קולות. אמרו שעשינו את זה גם בפעם הקודמת. ההצבעה של הבוחר כשהוא מסתכל על אלטרנטיבה מי תהיה המפלגה שתקבל מנדט מהנשיא ולמען זה אנחנו רוצים להיות המפלגה הגדולה. אנחנו לא מתערבים בשאלה כמה מנדטים יהיו למפלגות אחרות".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

המועמדת מטעם העבודה גשר, אורלי לוי אבקסיס אמרה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב כי כחול לבן זקוקה להצבעות שיגיעו לנשיא וימליצו על מועמד. "זו עוד טעות בקמפיין שלהם, אבל אם מישהו חושב שעד כה הם לא ניסו לשתות את המפלגות הקטנות אז הוא תמים או שהוא לא מבין. המטרה שלהם להיות היחידים בפסגה. הצהרנו שאנחנו ממליצים על גנץ. האינטרס שלהם שכמה שיותר ממליצים מכמה שיותר מפלגות ימליצו עליו".

בכירים בעבודה אמרו בתגובה: "כחול לבן מתנהגים כמו חברה למשקאות קלים שמזלזלת בבוחרים ומתנהגת אליהם בהתנשאות. הם שוכחים שמצביעי העבודה לדורותיהם הם אנשים ערכיים עם אידיאולוגיה ולא מיץ פטל שניתן לשתות על הדרך".

הבכירים בעבודה הוסיפו כי "לאחרונה מצביעי העבודה לדורותיהם חוזרים בהמוניהם הביתה כי הם יודעים שכחול לבן היא בועה ללא ערכים ורק הצלחת העבודה גשר תביא להחלפת נתניהו. העבודה צבעה מאות אלפים מתומכיה שהצביעו בפעם הקודמת לכחול לבן ומתכוונת להסתער בקמפיין דור טו דור עם מאות צעירים על המצביעים שלנו. יש לנו תכנית ערוכה ומוכנה, אנחנו לא נאפשר לכחול לבן להקים ממשלת ימין עם סמוטריץ".

הפופולריים