סמוטריץ' נגד יו"ר ועדת עובדי הרכבת: "זו האישה שפוגעת בפתיחת קו הרכבת"

סמוטריץ': אדרעי מוציאה שם רע לעובדי הרכבת

שר התחבורה יצא במתקפה חריפה נגד גילה אדרעי, ובפוסט בפייסבוק האשים אותה בעיכוב פתיחת הקו המהיר בין ירושלים לתל אביב: "היא ניצלה את הכוח המוגזם שיש לה ביד". מהוועד נמסר בתגובה: "דברי בלע ושקר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ' וגילה אדרעי
צילום: צילום: בן דורי ויוסי זליגר, פלאש 90

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' יצא היום (שני) במתקפה חריפה נגד יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי. בפוסט שפרסם בפייסבוק התייחס סמוטריץ' לעיכוב בפתיחת קו הרכבת המהיר בין ירושלים לתל אביב, הוסיף תמונה של אדרעי וכתב: "תכירו. האישה שבתמונה למטה היא זו שבבריונות בלתי חוקית וחסרת אחריות פוגעת בכם ומנסה לפגוע בפתיחת קו הרכבת המהיר".

סמוטריץ' ציין כי לפני ארבעה חודשים הכריזה אדרעי על כמעט ארבעים סכסוכי עבודה, סירבה להתייצב בבית הדין והתעלמה מצווים של בית משפט: "אין דבר שפוגע יותר בעבודה המאורגנת ובעובדים מאנשים חסרי אחריות שעושים שימוש לרעה בכוח שיש להם. יו"ר ועד עובדי הרכבת מוציאה שם רע לרכבת, לעובדים ולעבודה המאורגנת בכלל.


"בלילה שבין חמישי לשישי היתה אמורה להיות נסיעה ראשונה של קטר על הקו, כדי לבדוק אותו לקראת ההרצה. זה לא קרה. למה? כי הגברת גילה אדרעי החליטה שזה לא מוצא חן בעיניה, אז היא ניצלה את הכוח המוגזם שיש לה ביד כיו"ר ועד העובדים והורתה להם לא לבצע את נסיעת הניסוי". עם זאת הדגיש שר התחבורה כי ברכבת יש עובדים חרוצים וטובים, אך כנראה שאדרעי רוצה לעשות שרירים לפני מרתון השיחות שצפוי להתקיים בין ההנהלה לעובדים.

ועד עובדי הרכבת מסר בתגובה כי "מביך ועצוב לקרוא את דברי סמוטריץ' מבלי שהוא יודע דבר וחצי דבר על יו"ר הוועד או על העובדים והעניינים שעליהם כתב. שר התחבורה מעולם לא החליף עם יו"ר הוועד או עם כל גורם אחר בוועד אף לא מילה אחת. אבל זה לא מנע ממנו לפרסם את דברי הבלע והשקר חסרי האחריות שפרסם היום".

בשבוע שעבר הורה בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לעובדי הרכבת להפסיק את עיצומיהם ולחדש את עבודות החשמול בקו בין ירושלים לתל אביב. ההחלטה ניתנה לאחר שהנהלת הרכבת הגישה עתירה, שבה ביקשה להוציא צו מניעה שיורה לעובדים לשוב לעבודה לאלתר, לחדול מהפעולות "הלא חוקיות", לדבריה, ולחדש את המשא ומתן עימה.

מהקלטות ממערכת הקשר הפנימית של עובדי הרכבת, שפורסמו ביום שישי האחרון בכאן רשת ב, עולה שניתנה מטעם ועד העובדי הרכבת הנחייה לעובדים לעצור את העבודות. זאת בניגוד להודעת הוועד מאותו הבוקר כי לא ניתנה הוראה שכזו, ושהעובדים לא הונחו לנקוט עיצומים.

בהקלטות שומעים את הבקר מודיע לנהג הקטר כי הנסיעה מבוטלת בהוראת הוועד. לאחר שנשאל שוב על ידי הנהג בנושא, הבקר הדגיש כי עבודת הקטרים בקו מופסקת עד להודעה חדשה, כמו גם שאר העבודות, ושניתן "להתפזר וללכת הביתה".

הפופולריים