חוק המצלמות של הליכוד: היועמ"שים מתנגדים

חוק המצלמות של הליכוד: היועמ"ש מתנגד
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והיועץ המשפטי של הכנסת איל ינון הבהירו כי אין זה ראוי לקדם חוק כזה זמן קצר כל כך לפני הבחירות. קידום החוק הגיע בעקבות החלטתו של יו"ר ועדת הבחירות לאסור על הצבת מצלמות בקלפיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בחירות
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והיועץ המשפטי של הכנסת איל ינון מתנגדים לקידומו של חוק המצלמות בקלפיות שיזם הליכוד, זמן כה קצר לפני הבחירות. לטענתם, ישנן בעיות קשות בתהליכי קידומו של החוק ובתוכנו. עמדת היועצים עלולה להקשות על הממשלה להביא את החוק לאישורה ביום ראשון, ולאישור הכנסת בשבוע הבא.

בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

לאחרונה התקיימה שיחה של כמה גורמים בכנסת ומחוצה לה ביחס לחוק המצלמות, שבמהלכה הביעו מנדלבליט וינון התנגדות ברורה לקידום חוק המצלמות של הליכוד. השניים הבהירו בשיחה שזה לא ראוי, ואף יותר מכך, לקדם חוק מצלמות זמן קצר כל כך לפני הבחירות. לטענתם, יש במהלך בעיות קשות גם במישור התהליכי של הפרוצדורה וגם במישור המהותי של תוכן החוק.

ביום שני שעבר הודיע יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר כי הוא אוסר על הצבת מצלמות בקלפיות והורה להקים יחידת פיקוח על טוהר הבחירות. בעקבות ההודעה אמרו גורמים בליכוד כי הוחלט על הגשת הצעת חוק ממשלתית שתאפשר בכל זאת את הצבת המצלמות. 

מלצר קבע כי בשעות ההצבעה רשאי מפקח טוהר הבחירות לתעד את הקלפי רק במקרה של חשש סביר לפגיעה מהותית בטוהר הבחירות או בסדרן התקין - וזאת רק באמצעות מכשיר מיוחד שיוקצה לצורך כך, ובאישור המשטרה.

הפופולריים