דובר אבו מאזן בתגובה לרה"מ: ריבונות לא תביא לשלום

הרשות בתגובה לרה"מ: ריבונות לא תביא לשלום

נתניהו אמר כי הוא יחיל את הריבונות הישראלית על כל שטחי יו"ש • במקביל, מזכיר אש"ף סאיב עריקאת קורא לקהילה הבין-לאומית להטיל עיצומים על ישראל • ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק אמר: "‏כדי למלט את עצמו מהכלא, הוא מוכן לספח מיליוני פלסטינים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנייה פלסטינית ברוואבי שביו"ש
צילום: צילום: הדס פארוש, פלאש 90

דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רדינה, הגיב היום (ראשון) להצהרת ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר כי יחיל את הריבונות הישראלית על כל שטחי יהודה ושומרון, ואמר: "ממשלת ישראל ממשיכה לאמץ את הדרך הזו שאינה מהווה פתרון. זהו ניסיון ליצור מציאות אסורה שלא תוביל לשלום ולביטחון לאזור. או שיהיה שלום שיירצה את העם הפלסטיני או שלא תהיה חסינות לאיש". במקביל, מזכיר אש"ף סאיב עריקאת קורא לקהילה הבין־לאומית להטיל עיצומים על ישראל בעקבות הצהרתו של ראש הממשלה נתניהו.

מוקדם יותר אמר ראש הממשלה בטקס פתיחת שנת הלימודים בבית הספר כרמים באלקנה שבשומרון: "אנחנו בונים כאן בתים חדשים, זה בית חדש שהוא בית ישן, זה הבית הישן המקורי של עם ישראל. אנחנו לא נעקור פה אף אחד. לא יהיה יותר גוש קטיף ולא יהיו יותר עקירות. אנחנו נחיל את הריבונות היהודית על כל היישובים כחלק מארץ ישראל וכחלק ממדינת ישראל".

אהוד ברק מהמחנה הדמוקרטי, הגיב גם כן להצהרת נתניהו, ואמר: "נחשפה ברית נתניהו והקיצוניים. ‏כדי למלט את עצמו מהכלא, הוא מוכן לספח מיליוני פלסטינים. ‏זו הדרך אל מדינה דו־לאומית עם רוב מוסלמי או לאפרטהייד יהודי ביו״ש. זהו סוף המפעל הציוני".

הפופולריים