בגלל הפקת "הנערים": נתניהו קורא להחרים את קשת

בגלל הפקת "הנערים": נתניהו קורא להחרים את קשת
בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, קרא ראש הממשלה לעוקביו שלא לצפות ב"ערוץ התעמולה" שהפיק "סדרה אנטישמית", על מנת לפגוע ברייטינג ובהתאם גם בהכנסות של הערוץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא אתמול (שישי) לחרם על ערוץ 12, בשל הפקת הסדרה "הנערים" בשיתוף עם רשת HBO, שבמרכזה חטיפתו ורציחתו של הנער מוחמד אבו ח'דיר. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו שעות ספורות לאחר עתירת מפלגת הליכוד לוועדת הבחירות המרכזית נגד חדשות 12, טען ראש הממשלה כי מדובר ב"ערוץ תעמולה" שהפיק "סדרה אנטישמית שמופצת בעולם ומוציאה שם רע ושקרי למדינת ישראל". נתניהו ציין כי הוא לא מופתע מכך שקשת "משחירה בשקר את דמותה של ישראל", שכן הוא רגיל לכך שהיא עושה לו את אותו הדבר.


"הסדרה מקדישה דקות בודדות של קטעי ארכיון קרים ומנותקים לרצח שלושת הנערים. מייד לאחר מכן ולכל אורך הסדרה, העלילה כולה מתנתקת מסיפור הירצחם המזעזע, ומתמקדת במקרה אחד - רצח הנער הערבי בירושלים, מקרה מזעזע אבל נדיר מסוגו", כתב ראש הממשלה.

"כ-120 משפחות שכולות מפורום 'בוחרים בחיים' יצאו במכתב קורע לב נגד הסדרה. מירב חג'אג', אמה של שיר חג'אג' ז"ל שנרצחה בטיילת ארמון הנציב, כתבה: 'אנשים רואים את הסדרה בחו"ל וחושבים שיש טרור יהודי ששווה לטרור פלסטיני. שאנחנו הורגים בהם והם הורגים לנו. המציאות הפוכה לגמרי. מדינת ישראל פעלה בנחישות לתפוס ולהעניש את הרוצחים של אבו ח'דיר. לעומת זאת, הרשות הפלסטינית מתגמלת ומהללת רוצחי יהודים. בקייטנות ובבתי הספר משבחים ומחנכים ללכת בדרכם".

"מאז שהסדרה עלתה בחודש שעבר, רבים מכם פנו אליי ושאלו מה אפשר לעשות. המלצתי ברורה: אל תצפו בקשת או בתכנים של קשת. קשת וערוץ 12 מרוויחים מרייטינג. הרייטינג נקבע על פי הצפייה של כ-700 משפחות בישראל שמחוברות למכשיר 'פיפל מיטר'. אם המכשיר מותקן בביתכם, או אם מישהו בסביבתכם מחובר למכשיר כזה, דירשו ממנו להימנע מלצפות בקשת ובערוץ 12 בשל בחירתם להשחיר את פנינו בעולם בשקרים נגד מדינת ישראל. זוהי התשובה האמיתית בדמוקרטיה, חופש הבחירה לצפות וחופש הבחירה לא לצפות".

אמש פרסם גיא פלג בחדשות 12 חומרים מתוך חקירת תיק 4000: בפגישה שהתקיימה בין מנכ"ל משרד התקשורת דאז שלמה פילבר (עד המדינה בפרשה) לבין בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', עולה מהחומרים שהשניים דנו על עסקת האיחוד בין יס לבזק. לאחר הפגישה התכתב פילבר עם יועצו של אלוביץ' ואמר כי "הושגו הבנות בכפוף לאישור 'הבוס'", כשהכוונה הייתה לנתניהו.

הפופולריים