הליכוד עתר נגד היועמ"ש: "הדלפות בלתי חוקיות שנועדו לפגוע בשלטון"

הליכוד עתר נגד היועמ"ש: "הדלפות לא חוקיות"

בעתירה שהוגשה מטעם המפלגה נכתב כי ההדלפות "נועדו לפגוע בהצלחת הליכוד בבחירות". רה"מ בלייב פייסבוק: "עושים תעמולה כדי לבלבל את הציבור"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מפלגת הליכוד הגישה היום (שישי) עתירה לוועדת הבחירות המרכזית נגד חדשות 12 ונגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בשל "ההדלפות הבלתי חוקיות שנועדו לפגוע בשלטון הימין ובהצלחת הליכוד בבחירות". ראש הממשלה בנימין נתניהו בלייב פייסבוק: "עושים תעמולה כדי לבלבל את הציבור".

בעתירה נכתב: "אנו ניצבים לפני מציאות חסרת תקדים, בה זמן קצר לפני הבחירות מודלפים ערב ערב חומרי חקירה בצורה מגמתית וחלקית. השכל הישר וההיגיון מורים לנו, כי אם ההדלפות האסורות תימשכנה ואף תגברנה ביתר שאת, כפי שמראות ההדלפות של הימים האחרונים, הן עלולות להשפיע על דעת הציבור באופן הנוגד את הדין ואת תכלית חקיקת דיני הבחירות".

בעוד כחודש אמור להיערך השימוע לנתניהו אצל היועץ המשפטי לממשלה, במסגרת התיקים שבהם הוא חשוד - 1000, 2000 ו-4000. אחד מהחשדות המשמעותיים שנתניהו יצטרך להתמודד איתם הוא בתיק 4000, המוכר כתיק וואלה-בזק, והחשד שניסה לקדם מהלכים שיטיבו עם בעל שליטה בבזק ובעלי אתר וואלה, שאול אלוביץ', בתמורה לכאורה לסיקור חיובי.

ביום רביעי נחשפו בחדשות הערב בכאן 11 תמלילי חקירת נתניהו בתיק זה, בהם נראה כיצד ניסה ראש הממשלה להסתיר את הקשר עם אלוביץ'. "אני יכול לתאר לכם את מערכת היחסים ביני לבין אלוביץ' כמו מערכת היחסים ביני לבין אהרן ברק", אמר נתניהו לחוקריו. "אותו מספר פגישות - ארבע חמש פגישות, אותו מספר ארוחות עם הרעיות. אין שום מפגש באירועים משפחתיים, אין קשר של חברות מהסוג שיש לי עם אנשים אחרים".

בשידור בפייסבוק התייחס ראש הממשלה גם למצב הביטחוני ולתקיפות האחרונות שיוחסו לישראל ולאלה שישראל לקחה עליהן אחריות. "אני עושה הכל כדי לשמור על הביטחון של המדינה שלנו מכל הכיוונים – מצפון מול לבנון וחיזבאללה, בסוריה מול איראן וחיזבאללה, לצערי גם בעיראק מול איראן. אנחנו מוקפים באסלאם קיצוני שמונהג על ידי איראן", אמר.


הפופולריים