מקרון יזם שיחה עם נתניהו; רה"מ: זה הזמן הלא נכון לדיון עם איראן

נתניהו לנשיא צרפת: לא הזמן למו"מ עם איראן

רה"מ: ישראל תגן על עצמה מפני ההתקפות נגדה ותמנע התחמשות בנשק קטלני מאויביה שמבקשים להשמידה. נתניהו הדגיש כי מי שנותן חסות לתוקפנות ולהתחמשות לא יהיה חסין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ומקרון
צילום: צילום: אי-פי

על רקע רצונו של נשיא צרפת עמנואל מקרון להפגיש בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לנשיא איראן חסן רוחאני: הנשיא הצרפתי יזם היום (שישי) שיחת טלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. נתניהו אמר שישראל תגן על עצמה מפני ההתקפות נגדה ותמנע התחמשות בנשק קטלני מאויביה שמבקשים להשמידה, והדגיש כי מי שנותן חסות לתוקפנות ולהתחמשות לא יהיה חסין. לפי ראש הממשלה, זה בדיוק הזמן הלא נכון לדון עם איראן בעת שהיא מגבירה את התוקפנות באזור.

מוקדם יותר היום פורסם כי בישראל מאוכזבים מנוסח ההסכם לחידוש מנדט יוניפי"ל של האו"ם בלבנון ומאשימים את צרפת שהתנגדה לשינויים נרחבים בו. לפי הטענות, הצרפתים, שנחשבים בעלי בית בלבנון, מנעו את חיזוק המנדט בטענה שהדבר יפגע ביציבות בלבנון.

ההסכם נחתם לאחר שארצות הברית וישראל לחצו בחודשים האחרונים שהארגון יוכל להיכנס לכל מקום בדרום לבנון בתוך זמן קצר. זאת בנוסף לכך שמועצת הביטחון תקבל דיווח יותר מדויק על הנעשה ולעיתים תכופות יותר. אך הצרפתים התנגדו לכך.

אמש חשף צה"ל איך נראה מבפנים פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה ומי מנהל ומוביל אותו – על פי חומרים שפרסם, הפרויקט של חיזבאללה בהובלת איראן מנוהל על ידי שלושה איראנים ולבנוני. בראש הפרויקט עומד מחמד חסין זאדה חיג'אזי – מפקד גיס לבנון בכוח קודס האיראני והאיש שאחראי על הקשר בין איראן לחיזבאללה. לצידו שני קצינים נוספים במשמרות המהפכה: מג'יד נואב – מהנדס מומחה של טילי קרקע־קרקע ועלי אצ'ער נורוזי, ראש אגף לוגיסטיקה במשמרות המהפכה. מעורב נוסף הוא פואד שכר, מבכירי חיזבאללה ומהאחראים לפיגוע נגד חיל הנחתים האמריקני בלבנון ב־1983. שכר אחראי על בניית האתרים ועל הפעלת האש של חיזבאללה במלחמה.

הפופולריים