ישראל מאשימה את צרפת: התנגדה לשינויים במנדט יוניפי"ל

ישראל מאשימה: צרפת התנגדה לשינויים ביוניפי"ל

אחרי חתימת ההסכם בירושלים מאוכזבים מהנוסח של חידוש המנדט לכוח האו"ם בדרום לבנון. לטענתם הצרפתים מנעו את חיזוק הכוח בטענה שהדבר יפגע ביציבות באזור
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יוניפי"ל בלבנון
צילום: אי-פי

בישראל מאוכזבים מנוסח ההסכם לחידוש מנדט יוניפי"ל של האו"ם בלבנון ומאשימים את צרפת שהתנגדה לשינויים נרחבים בו, כך פורסם הבוקר (שישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. לפי הטענות, הצרפתים, שנחשבים בעלי בית בלבנון, מנעו את חיזוק המנדט בטענה שהדבר יפגע ביציבות בלבנון.

לאחר חתימת ההסכם בישראל אומרים שמדובר בהחלטה שכוללת מעט מאוד שינויים, לעומת הציפיות לחיזוק המנדט במיוחד לאחר המבצע לאיתור מנהרות חיזבאללה. זאת בנוסף להוכחה שישנם לא מעט פגמים במנדט הנוכחי שמנעו מיוניפי"ל גישה לאתרים ולמנהרות.

ההסכם נחתם לאחר שארצות הברית וישראל לחצו בחודשים האחרונים שהארגון יוכל להיכנס לכל מקום בדרום לבנון בתוך זמן קצר. זאת בנוסף לכך שמועצת הביטחון תקבל דיווח יותר מדויק על הנעשה ולעיתים תכופות יותר. אך הצרפתים התנגדו לכך.

הלילה החליטה מועצת הביטחון של האו"ם פה אחד להאריך בשנה את המנדט של יוניפי"ל באזור. המועצה הזהירה שהפרת ההסכמות שהביאו לסיומה של מלחמת לבנון השנייה, עלולה להצית עימות חדש ששום צד באזור אינו יכול להרשותו לעצמו. הם קראו לכל הצדדים להתאזר באיפוק מרבי.

הפופולריים