הסכם נתניהו-פייגלין: יו"ר זהות דרש התחייבות בכתב שימונה לשר

פייגלין דרש מנתניהו התחייבות בכתב להתמנות לשר

מפרטים שעולים מהשיחות בין פייגלין ונתניהו עולה כי בליכוד לא התחייבו לכסות את חובות הקמפיין של זהות, אך יתכן שהדבר יתאפשר חלקית. חברי כנסת בליכוד הביעו בשיחות סגורות חוסר שביעות רצון מההבטחה לתת פייגלין תיק על חשבונם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסיבת העיתונאים של נתניהו ופייגלין 29 באוגוסוט
צילום:

ההסכם בין נתניהו ופייגלין: יו"ר מפלגת זהות, משה פייגלין, התעקש במהלך המשא ומתן עם הליכוד לקבל התחייבות כתובה ולפיה יכהן כשר בממשלה שתקום לאחר הבחירות, אם הליכוד ירכיב אותה. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.


עוד עלה מהשיחות שהתקיימו בין הצדדים כי בליכוד לא התחייבו לכסות את חובות הקמפיין של זהות, כפי שביקש פייגלין. עם זאת, תיתכן פירצה בנוסח ההסכם שתאפשר זאת באופן חלקי. חברי כנסת בליכוד הביעו היום בשיחות סגורות חוסר שביעות רצון מההבטחה לתת תיק שר לפייגלין, שעשוי להיות על חשבונם. בינתיים, במפלגות הימין, מכינים קמפיינים שיפנו למצביעי זהות. קמפינים הצפויים להתפרסם בימים הקרובים.

במסיבת עיתונאים משותפת עם פייגלין אמר היום נתניהו: "נביא לאישור הכנסת חקיקה של לגליזציה לקנאביס רפואי כדי להקל על החולים ולמנוע מהם רגולציה מיותרת". מוקדם יותר חתמו השניים על הסכם לפיו זהות לא תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. "סיכמתי יחד עם משה שהנושא הזה ייכנס להסכמים הקואליציוניים של הממשלה הבאה", אמר נתניהו.

עוד אמר ראש הממשלה כי הוא רואה בפייגלין שר בממשלתו הבאה: "אני רואה אותך שותף נאמן לדרך ולחזון, אני לא אומר את זה רק מן השפה אל החוץ ואילו אינן מילים בעלמא. אני באמת מתכוון לזה, ואני חושב שאנחנו נוכל לעבוד יחד בצורה יוצאת מן הכלל, כדי להציב את היעדים האלה ולהשיג את היעדים האלה", הוסיף נתניהו. 

הפופולריים