"השמצה גסה": ראש חברת החקירות ששכרה כחול לבן יעקב פרי דוחה טענות על פברוק הדוח

יעקב פרי על טענות כחול לבן נגד CGI: השמצה גסה

בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב אמר פרי כי גורמים ממזרח אירופה, ולאו דווקא רוסיה, חדרו לכארבעה טלפונים סלולריים של אנשי המפלגה, ובעקבות כך המליצה החברה לפנות למשטרה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רביעית כחול לבן
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

נשיא החברה לאבטחת מידע CGI והשר לשעבר יעקב פרי התייחס הבוקר (חמישי) לראשונה לחקירת אבטחת המידע בכחול לבן, ולהאשמות מצד המפלגה כי החברה פועלת בשירות גורמים אחרים. "מצטטים דברים שלא היו ולא נבראו. אני מתקשה להבין מאיפה ההמצאות הזדוניות האלה", אמר פרי בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם יעקב פרי בכאן רשת ב

פרי הוסיף: "פתאום אני עד לגל עכור של החברה מבחינת - 'הכי טוב לירות בשליח'. נחתם הסכם עם כחול לבן – אנחנו עומדים בהסכם והם עומדים בהסכם, ויש שמועות כאילו יש הדלפות מהחברה שלנו.

"צריך לשאול את כחול לבן למה שכרו אותנו. ביקשו מאיתנו להביא חומר שנוגע לאבטחת מידע, בעקבות הדלפות שהיו להם בעבר. ביקשו חומר שיכול לעזור להם בקמפיין. אף אחד לא ביקש ריגול עסקי".

על פעילות חברת CGI בעבור כחול לבן והממצאים, אמר השר לשעבר: "הודענו שיש בין 5-4 טלפונים סלולריים 'מזוהמים' והמלצנו לפנות למשטרה. אנחנו לא דיברנו דווקא על רוסים, דיברנו על גורמים עוינים – קרוב לוודאי ממזרח אירופה".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

פרי תקף שוב את כחול לבן, בתגובה להאשמות מצד המפלגה כי CGI פועלת מטעם גורמים אחרים: "אני לא יודע מי בכחול לבן (אמר את הדברים). אם כך נאמר זו הכפשה גסה. צריך לשאול את הלקוח למה לא הייתה פנייה למשטרה בנושא הטלפונים הסלולריים".

על הפרסום כי התגלה ח"כ מיש עתיד שאסף מידע מכפיש על בני גנץ, אמר פרי: "אינפורמציה כזו מ-CGI לא הגיעה". ראש חברת אבטחת המידע הוסיף כי "אני עדיין בקשר עם יאיר לפיד ועם חבריי הפוליטיקאים", ואמר על הטענות כי שירותי החברה נשכרו על ידי חוסן לישראל, מתוך מחשבה שהוא כועס  על לפיד: "זה שטויות".

בתגובה לדברי פרי, אמר ח"כ מכחול לבן חילי טרופר בריאיון לירון דקל ועמית סגל כי "קיבלנו את הדוח, ובדקנו עם גורמי מקצוע - אף טלפון של כחול לבן לא נפרץ. היה חשד וכנראה ניסיונות, אבל צריך לשאול למה רוצים לפרוץ לנו לטלפונים. יש פער גדול בין מה שמעניין את התקשורת לבין הציבור".

הפופולריים