גורמים בליכוד: נגיש הצעת חוק לאישור הצבת מצלמות בקלפי

גורמים בליכוד: נגיש הצעת חוק לאשר צילום בקלפי
זאת לאחר שיו"ר ועדת הבחירות אסר על מפלגות לצלם בקלפיות. הגורמים מסרו כי העבודה על ניסוח ההצעה החלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלפי
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

גורמים בליכוד אמרו היום (רביעי) לכאן חדשות כי הוחלט להגיש הצעת חוק ממשלתית שתאפשר הצבת מצלמות בקלפיות. את ההצעה יקדמו משרדי המשפטים והפנים. הגורמים מסרו כי העבודה על ניסוח ההצעה החלה. ביום שני הודיע יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר כי הוא אוסר על הצבת מצלמות בקלפיות והורה להקים יחידת פיקוח על טוהר הבחירות.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות 

מלצר קבע כי בשעות ההצבעה רשאי מפקח טוהר הבחירות לתעד את הקלפי רק במקרה של חשש סביר לפגיעה מהותית בטוהר הבחירות או בסדרן התקין - וזאת רק באמצעות מכשיר מיוחד שיוקצה לצורך כך, ובאישור המשטרה. 

שר התקשורת דוד אמסלם הגיב להחלטתו של מלצר אתמול ואמר בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית כאן הערב כי מדובר בהחלטה שערורייתית: "לקחנו מתקציב המפלגה למעלה ממיליון וחצי שקלים כדי לשמור על הקלפיות שלנו, ציפינו שיאמרו לנו 'כל הכבוד'".

הבוקר פורסם במסגרת חקירת הזיופים בבחירות כי הפרוטוקול של אחת מהקלפיות שנפסלו - בכסרא סמיע - חושף שורה של ליקויים חמורים בניהול הבחירות, ואת האופן שבו זויפו לכאורה תוצאות. החשד המרכזי של המשטרה הוא שחברי ועדת הקלפי הוסיפו מעטפות בזמן שמזכיר הקלפי לא הבחין בכך. מזכיר הקלפי עצמו טען כי לא הוכשר כראוי לתפקידו, ולא הבין דברים רבים שעליו לעשות, לרבות דרך מילוי הפרוטוקולים וספירת הקולות.

הפופולריים