חשיפה: רונן צור, יועץ התקשורת של גנץ מייעץ גם למיקי גנור החשוד בפרשת הצוללות

יועץ התקשורת של גנץ מייעץ לחשוד בפרשת הצוללות

צור נותן שירותי ייעוץ תקשורת לגנור שהיה בעבר עד המדינה בפרשה, הוא נחשף לפרטי החקירה ושולט במידע שיוצא. גנץ וחבריו לכחול לבן התבטאו רבות בעבר נגד מעורבות רה"מ בפרשה. צור: ייצוגו של גנור החל אחרי הבחירות ואחרי שהנושא סוקר בהרחבה וביסודיות, אין שום תיאום או ניגוד עניינים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, רונן צור, מיקי גנור
צילום: צילום: פלאש 90

חשיפה: רונן צור, יועץ התקשורת של בני גנץ, החל לעבוד באחרונה גם עם מיקי גנור, מי שהיה עד מדינה בפרשת הצוללות והיום אחד החשודים המרכזיים בה. כך פורסם היום (רביעי) בכאן רשת ב. בעבר ליווה צור גם את מפקד חיל הים לשעבר, האלוף במילואים אליעזר "צ'ייני" מרום.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

במסגרת 'התפקיד הכפול' של צור כיועצו של גנץ וגם כיועצו של גנור, הוא נותן שירותי ייעוץ תקשורת לגנור, נחשף לפרטי החקירה ושולט באיזה מידע יוצא ומתי, לפני או אחרי הבחירות. כשגנור חזר בו מעדותו הוא טען שמדובר בתיק חלש מאוד, שהחקירה התנהלה בצורה פושעת, שהפעילו עליו לחצים לא כשרים והכניסו לו מלים לפה, שתדרכו אותו על כך שהיו מניעים לא ענייניים לחקירה ושלמרות כל הלחצים גנור לא נתן שום מידע שהעיד על מעורבות ראש הממשלה. מנגד היו גם פרטים רבים שגנור לא חזר בו מהם.

ניגוד העניינים מתבטא גם בכך שצור ליווה בעבר גם את מפקד חיל הים לשעבר אליעזר "צ'ייני" מרום, החשוד שקיבל שוחד מגנור. כלומר, צור ייעץ גם לנותן השוחד וגם למקבל השוחד לכאורה, וגם למועמד לראשות הממשלה שעוסק פומבית בחקירה ויש לו אינטרסים בחשיפות חלקים ממנה והסתרת חלקים אחרים.

נוסף על כך, גנץ התקשר עם אדם המייעץ לחשוד מרכזי בפרשת הצוללות, תוך שהוא תוקף את השחיתות הציבורית שהתגלתה לכאורה בפרשת הצוללות. לא ידוע אם הוא מודע להתקשרות עם גנור ומה חושבים שותפיו יאיר לפיד ומשה בוגי יעלון על הקשר עם מחולל פרשת הצוללות. שניהם, לפיד ויעלון, העידו במשטרה על פרשת הצוללות ומתבטאים בחריפות בנושא תוך השמעת טענות קשות בעניין.
שלשום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי גנץ שכר שוב את שירותיו של צור, בחשאי, על אף הסכסוך של צור עם יאיר לפיד, שעדיין תלוי ועומד. המתח בין השניים התגבר אחרי שצור תקף בחריפות את לפיד, טען שדבריו נגד הציבור החרדי הם איוולת ושמהלכיו פגעו בגנץ ויעלון. דוברו של לפיד רועי קונקול, כינה בטוויטר את צור 'שכיר חרב' וכתב ש"הלקוחות שלו צריכים לדעת שדקה אחרי שהכסף ייכנס לחשבון הוא ימכור אותם למרבה במחיר". ההתבטאות הובילה לאיומים בתביעות משפטיות.

רונן צור מסר בתגובה: "ייצוגו של מר גנור החל אחרי הבחירות ואחרי שהנושא סוקר בהרחבה וביסודיות בכלי התקשורת השונים בסבב הבחירות הקודם. אין שום תיאום או ניגוד עניינים בין הדברים. צ׳ייני לא יוצג במשרד אלא התקיימו 2-3 פגישות במישור חברי, ולמעלה משנה לא היה שום קשר".

הפופולריים