יו"ר ועדת הבחירות צפוי להתיר תיעוד ספירת קולות ביותר מאלף קלפיות

השופט מלצר צפוי להתיר תיעוד ספירת קולות

פרסום ראשון: מחשש לזיופים, השופט מלצר יאשר באופן תקדימי לתעד במצלמות חלק מקלפיות הבחירות הקרובות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספירת קולות בצפת
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

פרסום ראשון: יו״ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, צפוי להודיע הערב (שני) על החלטה תקדימית להתיר תיעוד של ספירת הקולות בבחירות הקרובות ביותר מ-1,000 קלפיות ברחבי הארץ, מתוך כ-14 אלף. מדובר בהחלטה דרמטית הנובעת מהחשש שגורמים פוליטיים ינסו להטות את תוצאות הבחירות בקלפיות שונות באמצעות זיופן ומניסיון ליצור הרתעה. חלק מהקלפיות שבהן יוצבו מצלמות ייבחרו אקראית ואת חלקן תבחר ועדת הבחירות.

לא מדובר בתיעוד ההצבעה, אלא בתיעוד ספירת הקולות בלבד. בנוסף, מלצר צפוי להודיע על הקמת כוח משימה מיוחד בן כמה מאות מפקחים שיבצעו גיחות פתע לקלפיות ברחבי הארץ כדי להבטיח את הבקרה על טוהר הבחירות.

הירשמו לפוליטי־כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות – כל העדכונים והפרשנויות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

אתמול פורסם כי החלק הראשון של חקירת המשטרה בפרשת הזיופים בבחירות האחרונות, הנוגע ל-5 קלפיות שהעבירה ועדת הבחירות לבדיקה, עומד להסתיים בימים הקרובים. נמצאו ראיות לזיופים שבוצעו על ידי בעלי תפקידים בשתי קלפיות – כסרא סמיע וטמרה. יותר מ-100 מעורבים העידו ונחקרו, בהם תושבים בכסרא סמיע שנבדק אם אכן הצביעו. החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה.

על פי החשד, חברי ועדת הקלפי בכסרא סמיע זייפו לכאורה את פרוטוקול ההצבעה, והתוצאות הוטו לכאורה לטובת הליכוד (350 קולות נרשמו – ובעקבות הגילויים, ועדת הבחירות פסלה את הקלפי). בטמרה, חבר ועדה הוסיף מעטפות עם קולות, לפי אחת העדויות בקלפי – לטובת ש"ס, אך בפועל אין לכך ראיות.

בשבוע שעבר העבירה ועדת הבחירות 24 קלפיות נוספות לבדיקת המשטרה, מה שיביא לפעולות חקירה נוספות. המשטרה בודקת את הדוח שהעבירה מפלגת הליכוד אך כרגע נראה שהוא לא צפוי להביא למסקנות פליליות.

הפופולריים