מרזל לאחר הפסילה: "מקום המשפט הוא מקום הרשע"

מרזל לאחר הפסילה: "מקום המשפט הוא מקום הרשע"
גופשטיין במסיבת עיתונאים: "יש מגדל שן בירושלים שבו יושבים אנשים קטנים". בן גביר: "ההחלטה החמורה והקשה והמפלה חוזרת על עצמה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן-גביר, מרזל וגופשטיין בוועדת הבחירות המרכזית לכנסת, 14.08.19
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מפלגת עוצמה יהודית קיימה מסיבת עיתונאים היום (שני) אחרי החלטת בית המשפט העליון אתמול - לפסול שניים מהחברים בה, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין. מרזל מתח במסיבת העיתונאים ביקורת על שופטי העליון ואמר: "מקום המשפט הוא מקום הרשע. האנשים שיושבים בעליון מבקשים לעקור הכול. הם האויב של היהדות, הציונות, ארץ ישראל ושל כל דבר שבקדושה. אנחנו נפסלנו אבל הפסולים פסלו את הכשרים".

מרזל הוסיף כי "הסכנה הכי גדולה היא מערכת משפט שנלחמת בכל דבר טוב - המשפחה היהודית, נלחמת נגד שבת, אסור להיות בהופעה בהפרדה, נלחמים בארץ ישראל ובתורה ועכשיו נלחמים בנו".

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין התבטא גם הוא בחריפות נגד שופטי העליון ואמר: "יש מגדל שן בירושלים שבו יושבים אנשים קטנים עם חליפות שחורות שחושבים שהם מנהלים את העולם. המלחמה של הרפורמים והשמאל והשופטים היא לא נגדנו אלא נגד היהדות".

גופשטיין לא חסך בביקורת גם נגד חבריו בימין ואמר: "בנט שמתחזה לימין וגרם לזה שלא נהיה בבית היהודי הגשים את משאלתו אבל עם ישראל יעשה הכול כדי להכניס את הנציגים האמיתיים, שילחמו על היהדות ויעשו סדר במדינת ישראל, לכנסת".

עו"ד איתמר בן גביר, שנכח גם הוא בהצהרה לתקשורת, אמר הבוקר בריאיון בתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב: "בית המשפט העליון מספק את מה שאנחנו טוענים הרבה מאוד שנים - יש שם אג'נדה ברורה. איך יכול להיות שבית המשפט פוסל את בנצי גופשטיין, ברוך מרזל ודוקטור מיכאל בן ארי ומכשיר את הרשימה המשותפת?".

האזינו לריאיון המלא של עו"ד איתמר בן-גביר בכאן רשת ב:

עו"ד בן-ארי מתח ביקורת על ההחלטה והוסיף: "אני מכיר את בנצי ומרזל - הם במהותם אנשי חסד ואהבה. האמירות שלהם הרבה פחות חמורות מהאמירות של זועבי ושל יזבק. הם לא מדברים על רצח של ערבים, הם לא מדברים על גירוש כל הערבים. לפסול אותם ולאשר תומכי טרור מובהקים - פסול בעיניי".

מוסי רז, חבר כנסת לשעבר מטעם מפלגת מרצ, וחבר המחנה הדמוקרטי הגיב גם הוא על הנושא בתוכנית ואמר כי לדעתו אין מה להשוות בין חברת הכנסת היבא יזבק מהרשימה הערבית המשותפת לבין גופשטיין ומרזל: "לא הובאו דברים גזעניים כמו שהובאו על ידי השניים האלה".

האזינו לריאיון המלא של מוסי רז בכאן רשת ב:

רז התייחס גם לדברי בן גביר כי לא הגיוני בעיניו שחברי מפלגתו נפסלו בעוד שיזבק מכהנת כחברת כנסת למרות פוסט תמיכה במחבל סמיר קונטאר שהעלתה בפייסבוק: "היא לא ראויה לצד כ-60 חברי כנסת שלא ראויים לכהן כחברי כנסת. אנחנו ראינו גם את ההסתה שגרמה לרצח רבין, ראינו את המעשים הלא חוקיים בהתנחלויות. אז אני לא אצביע בעדה ואם היו לאנשים טענות שהיא עוברת על החוק היו יכולים לפרוס אותן בפני בית המשפט".

רז מתח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל ראשת ימינה איילת שקד ואמר כי "נתניהו, כדי לשרוד את תיקי השחיתות שלו מוכן לקדם את האידיאולוגיה הכהניסטית הזאת שמסוכנת לישראל. לא רק נתניהו גם ימינה, איילת שקד. הדמוקרטיה שלנו בסכנה". 

בית המשפט העליון קבע אתמול כי מרזל וגופשטיין לא יוכלו להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. מועמדותו של גופשטיין נפסלה פה אחד על ידי הרכב מורחב של בית המשפט שמנה תשעה שופטים. מועמדותו של מרזל נפסלה ברוב דעות נגד דעתו החולקת של השופט נועם סולברג. מנגד, בית המשפט העליון החליט פה אחד שלא לפסול את רשימת עוצמה יהודית ואת הרשימה המשותפת, שגם נגדן הוגשו ערעורים.

 

הפופולריים