חקירת הזיופים בבחירות: ראיות לזיופים פליליים בשתי קלפיות

הזיופים בבחירות: ראיות פליליות בשתי קלפיות
פרסום ראשון: מחקירת המשטרה עולה כי בכסרא סמיע הוטו תוצאות לטובת הליכוד, וחברי הוועדה זייפו לכאורה פרוטוקול הצבעה. בטמרה, חבר ועדה הוסיף מעטפות עם קולות. כ־100 מעורבים נחקרו והעידו בנושא הצבעתם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלפי ביום הבחירות לכנסת
צילום: צילום: אורי לנז, פלאש 90

פרטים חדשים על חקירת הזיופים בבחירות: החלק הראשון של החקירה במשטרה, הנוגע ל־5 קלפיות שהעבירה ועדת הבחירות לבדיקה, עומד להסתיים בימים הקרובים. נמצאו ראיות לזיופים שבוצעו על ידי בעלי תפקידים בשתי קלפיות – כסרא סמיע וטמרה. יותר מ־100 מעורבים העידו ונחקרו, בהם תושבים בכסרא סמיע שנבדק אם אכן הצביעו, כך פורסם היום (ראשון) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה בליווי  פרקליט מחוז חיפה עמית אייסמן.


הירשמו לפוליטי־כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות – כל העדכונים והפרשנויות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

על פי החשד, חברי ועדת הקלפי בכסרא סמיע זייפו לכאורה את פרוטוקול ההצבעה, והתוצאות הוטו לכאורה לטובת הליכוד (350 קולות נרשמו – ובעקבות הגילויים, ועדת הבחירות פסלה את הקלפי). בטמרה, חבר ועדה הוסיף מעטפות עם קולות, לפי אחת העדויות בקלפי – לטובת ש"ס, אך בפועל אין לכך ראיות.

בשבוע שעבר העבירה ועדת הבחירות 24 קלפיות נוספות לבדיקת המשטרה, מה שיביא לפעולות חקירה נוספות. המשטרה בודקת את הדוח שהעבירה מפלגת הליכוד אך כרגע נראה שהוא לא צפוי להביא למסקנות פליליות.

בחקירה התגלו זיופים ברמה נקודתית, אבל באופן מערכתי עלו ליקויים משמעותיים בניהול הבחירות – על אף שאינם פליליים: מזכירי ועדות קלפי שלא עוברים הכשרות ולא מכירים את הנהלים, טעויות בפרוטוקולים בהיקפים גדולים, אי־סדרים בהעברת המעטפות הכפולות ועוד. 

הפופולריים