ליברמן לקהילת הלהט"ב: אני בעד נישואים אזרחיים

ליברמן לקהילת הלהט"ב: אני בעד נישואים אזרחיים

יו"ר ישראל ביתנו הגיב להקלטות בהן נשמע אומר כי הוא נגד מצעדי גאווה וטען שהוא פועל להקמת ממשלה "לאומית ליברלית רחבה ללא החרדים והמשיחים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליברמן ולהט"ב
צילום: צילום: תומר נאוברג ויונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו הגיב היום (חמישי) לצילומים מ-2013 שנחשפו, בהם נראה יושב עם מנהיג הפלג הירושלמי ואומר לו כי הוא נגד מצעדי גאווה. "ציינתי לא פעם שאהיה הראשון שיתנגד לפתיחת מרכולים בשבת בבני ברק, אבל אעמוד על כך שלא ייסגרו מרכולים בתל אביב או באשדוד. על פי אותו היגיון אני מתייחס למצעדי הגאווה", כתב במכתב לקהילת הלהט"ב.

עוד נכתב במכתב ששלח ליברמן: "מיום הקמתה דוגלת ישראל ביתנו בעיקרון של חיה ותן לחיות", בנוסף, טען שהמפלגה לא נגד דת ולא נגד חרדים: "אהיה הראשון שיתנגד לפתיחת מרכולים בשבת בבני ברק אבל אעמוד על כך של יסגרו מרכולים בשבת בתל אביב או באשדוד".

בהמשך, טען יו"ר ישראל ביתנו כי הוא יפעל להקמת ממשלה "לאומית ליברלית רחבה ללא החרדים והמשיחיים, ובמסגרת ההסכמים הקואליציונים העתידיים נדרוש, בין היתר, חקיקת חוק נישואים אזרחיים".

אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב הגיב למכתבו של ליברמן ואמר כי לא הצליח להבין האם ישראל ביתנו שינתה את עמדותיה כלפי הקהילה הגאה או לא. "אי אפשר לנכס ליברליות בלי לקדם שוויון זכויות ללהט"ב", אמר. 

הפופולריים