יו"ר ועדת הבחירות: לפסול קלפי במועצה המקומית כסרא-סמיע

יו"ר ועדת הבחירות: לפסול קלפי בכסרא-סמיע
ממסמך שהוגש לבית משפט עולה שלדעת השופט מלצר למרות הזיופים, לא צריך להיות שינוי בחלוקת המנדטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השופט חנן מלצר
צילום: צילום: פלאש 90

החשד לזיופים בבחירות לכנסת: יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, פנה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה לפסול קלפי במועצה המקומית כסרא-סמיע שבצפון. אם הבקשה תתקבל, מפלגת הליכוד צפויה להפסיד 350 קולות שיימחקו מרשימת ההצבעות.

ממסמך שהוגש לבית המשפט עלה שלדעת השופט מלצר, למרות הזיופים לא צריך להיות שינוי בחלוקת המנדטים. מה שמשאיר 35 למנדטים ליכוד ו-שמונה מנדטים ליהדות התורה.

ראש מועצת כסרא-סמיע, יאסר גדבאן, התייחס לפני כחודש לפרסום בכאן חדשות לפיו המשטרה חוקרת חשד לזיופים בבחירות האחרונות. גדבאן אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב כי התוצאות החשודות שנרשמו בכפרו נראות לו הגיוניות. "יום הבחירות היה יום חג בכפר. אצלנו לא יקחו סיכונים. אנחנו ידענו שיש מצלמות. אנשים באו לקלפי, אנשים הצביעו. אחוזי ההצבעה עלו בזכות עבודת הפעילים", הסביר ראש המועצה בריאיון.

האזינו לריאיון המלא עם ראש מועצת כסרא-סמיע יאסר גדבאן

נזכיר כי בחודש אפריל פנה יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן בבקשה לפתוח בחקירה פלילית בחשד לזיופים במספר קלפיות, רובן המכריע ביישובים ערביים וכן ביישובים דרוזים.


במכתבו התייחס מלצר לפניית הליכוד, שלפיה מדיווחים של חברי ועדות קלפי ומשקיפים מטעם הליכוד, עולה שורה של מעשים שחלקם לפי הטענות מגיע לכאורה לעבירות פליליות של ממש. במכתבו של יו"ר הוועדה הוא מבהיר כי לפי החוק הקיים הוא עצמו לא יכול להביא מיוזמתו לפסילת התוצאות בקלפיות המדוברות וממילא בלי חקירה פלילית ממצה הראיות שיש עד כה לא מצדיקות זאת מבחינה ראייתית.

הפופולריים