חשיפת כאן חדשות: 2 מיליארד שקלים הועברו לרשות הפלסטינית

פרסום ראשון: 2 מיליארד ש"ח לרשות הפלסטינית

לדברי המקורות, הכסף נועד להתמודד עם הגירעון הכלכלי שנוצר בשל משבר כספי המסים בין ישראל לרשות הפלסטינית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חלוקת הכסף הקטרי בעזה
צילום: צילום: עבד רחים כטיב, פלאש 90

מקורות פלסטינים אמרו היום (חמישי) לכאן חדשות כי ישראל העבירה שני מיליארד שקלים לרשות הפלסטינית שיסייעו לה להתמודד עם הגירעון הכלכלי שנוצר "בשל משבר כספי המסים בין ישראל לרשות".

ישראל עדיין מחזיקה ברשותה סכום נוסף של כשני מיליארד שקלים שטרם הועברו לרשות בשל סירובה זה שבעה חודשים לקבל אותם – לאחר קיזוז משכורות המחבלים. בד בבד, שילמה הרשות לחברת החשמל חוב בסך כ־300 מיליון שקלים מתוך שני מיליארד שקלים חוב כולל לחברה.

בכיר הרשות חוסיין א־שייח', האחראי על הקשר עם ישראל, צייץ בטוויטר כי משבר כספי מסי הדלק שהרשות רוכשת מישראל בא לקיצו לאחר שהרשות קיבלה רטרואקטיבית את סכום מס הבלו עבור דלקים אלה למשך שבעה חודשים לאחור. הרשות משלמת לישראל כ־200 מיליון שקל מס בלו עבור דלקים אחת לחמישים יום.

ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד שתאייה כבר הודיע בצוהריים כי הרשות תשלם את משכורת חודש אוגוסט לפקידיה בגובה 120%, לאחר שבחודשים האחרונים הם קיבלו משכורות חלקיות בלבד, בשל משבר כספי המסים.

בתוך כך, מוקדם יותר אמר דובר צה"ל בערבית ברשומה שפרסם בדף הפייסבוק שלו כי הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה פועל לסכל את ההבנות בדבר ההסדרה בין ישראל לחמאס. בפנייה לתושבי הרצועה גילה סגן אלוף אביחי אדרעי כי הג'יהאד האסלאמי ביצע בימים האחרונים פיגועים והוא מתכנן אחרים, כמו גם שיגור רקטות לשטח ישראל.

הדובר הדגיש כי ישראל לא תשלים עם פיגועים מסוג זה ומזהיר כי מעשיו של ארגון הטרור עלולים לטרפד את התהליך לשיפור חייהם של תושבי הרצועה, תהליך הנמצא בעיצומו. דובר צה"ל בערבית קורא לחמאס השולט ברצועה לאכוף את מרותו על הג'יהאד האסלאמי ולמנוע ממנו לעשות פיגועים שיגבו מחיר מתושבי עזה.

הפופולריים