סמוטריץ' תקף את השירות המעורב; נתניהו הגיב: "גאה בחיילות שלנו"

סמוטריץ' נגד שירות מעורב: "פוגע בצבא"

השר אמר בגלי צה"ל כי השירות ביחידות המעורבות פוגע במבצעיות של הצבא. ראש הממשלה הגיב: "שירות הנשים תורם לביטחון ישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ' ובנימין נתניהו
צילום: צילום: הדס פרוש, יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (רביעי) לדבריו של השר בצלאל סמוטריץ' בגלי צה"ל נגד הלוחמות בצה"ל. נתניהו גיבה את החיילות ואמר: "אני גאה בחיילות שלנו ובלוחמות שלנו שתורמות לביטחון ישראל. רק בשבוע שעבר הן סייעו לסכל פיגוע רצחני מכיוון רצועת עזה. שירות נשים בצה"ל לא פוגע בביטחון ישראל - הוא תורם לביטחון ישראל".


סמוטריץ' התבטא בחריפות נגד השירות המעורב ואמר: "השירות ביחידות מעורבות הוא שירות פוגע במבצעיות של צה״ל, בכשירות שלו, ביכולת שלו לעמוד במשימות. הציפייה שלי מצה"ל היא שהוא לא ינסה לקדם אג'נדה".

יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב לדבריו וצייץ: "זה מה שמציע לכם חבר הקבינט סמוטריץ' - חסינות תמורת אפליה והדרה של נשים. יש לי חדשות בשביל סמוטריץ' ונתניהו - נשים יהיו בכל מקום שבו הן יכולות לתרום בצה"ל ובכלל. בים, באוויר וביבשה". 

חבר הכנסת יאיר לפיד הצטרף לתגובות נגד סמוטריץ' וצייץ בטוויטר: "האם לדעת חבר הקבינט סמוטריץ׳ גם רס״ר הדס מלכה פגעה בכשירות צה״ל? מה לגבי קרן טנדלר שהחיזבאללה הפיל את המסוק בו היתה בפעילות מבצעית? שיתנצל בפני הלוחמות המגינות על חיינו יום יום ושעה שעה או שיפוטר מיד מהקבינט".

חבר הכנסת גבי אשכנזי הגיב לדברים ומסר: "בהמשך למדינת ההלכה, אנחנו מתבשרים מסמוטריץ׳ על השלב הבא- מדינת ההדרה.‬ עכשיו סמוטריץ׳ ומפלגתו, 'שותפיו הטבעיים של נתניהו', מבהירים לנו מה יקרה כאן בקואליציית ה-61, אם חלילה תקום. זה הבייס של ביבי". 

יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר הגיב לדברי סמוטריץ' ומסר: "‏סמוטריץ', אתה פוגע במבצעיות. אתה,שדחית את השירות כי 'תורתך אומנותך', ובזמן הזה הספקת להוציא תואר אקדמי ואף להתמודד לכנסת, בזמן שהאזרחים הרגילים שירתו ולחמו, כדאי שלא תעביר ביקורת על הלוחמות והלוחמים.  הפטור מגיוס החרדים, שעליו אתה שומר, הוא שפוגע במבצעיות".

זוהי אינה הפעם הראשונה שבה שר התחבורה מתבטא נגד שירות מעורב. בריאיון לכאן רשת ב בתחילת השנה שעברה, הוא הגיב על מינוי מפקדת הטייסת הראשונה בתולדות צה"ל ואמר לאריה גולן: "זהו ניסיון לפגוע בהבחנות של הקדוש ברוך הוא", אמר סמוטריץ'. "יש מקצועות ותפקידים שמתאימים לגברים, ויש מקצועות שמתאימים לנשים. כך הקדוש ברוך הוא ברא את העולם, כך טוב לעולם". 

האזינו לריאיון עם בצלאל סמוטריץ'

סמוטריץ' התבטא לפני הבחירות הקודמות בחריפות בנושא, ואמר בכנס הג'רוזלם פוסט: "המקרה של סגן אלוף לירן חג'בי מראה שאין מקום לשירות משותף של בנים ובנות. אני גאה מאוד בנוער, בבנים ובבנות בציונות הדתית, בחינוך שלנו. אבל אני גאה להיות האדם שמכיר במציאות. צבא תפקידו להילחם ולנצח, לא לקדם אמונות פמיניסטיות". 

הפופולריים