גורם מדיני: ישראל מוכנה לממן הטסת עזתים שמעוניינים להגר מהרצועה

גורם מדיני: ישראל מוכנה לממן הטסת עזתים לחו"ל
לדברי גורם בפמליית ראש הממשלה, ישראל הציעה למדינות שונות לקלוט תושבים מרצועת עזה המעוניינים לעזוב אותה, כאשר העברתם תמומן על חשבונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלסטינים ממתינים במעבר ארז, יולי 2014
צילום: צילום: פלאש 90

גורם מדיני בכיר בפמליית ראש הממשלה אמר הערב (שני) בשיחה עם כתבים כי ישראל מוכנה לממן שאטלים אוויריים לתושבי עזה שיהיו מעוניינים לעזוב את הרצועה. לדברי הגורם, "ישראל הציעה לכמה מדינות, כולל מדינות במזרח התיכון, לממן מטוסים שיעבירו אזרחים מעזה על חשבוננו משדות תעופה בדרום", אולם "נכון לעכשיו אף מדינה לא הרימה את הכפפה ונענתה להצעה הישראלית".


הגורם הוסיף כי בשנת 2018 עזבו את הרצועה 35,000 תושבים כתוצאה מהמצב הכלכלי הקשה השורר שם והייאוש משלטון חמאס. בד בבד פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11 כי מספר העזתים שנכנסים לישראל דרך מעבר ארז נמצא בעלייה בחודשים האחרונים, כאשר בחודש מאי נכנסו כ-11,500 עזתים, ביוני כ-15,500 ובחודש יולי כ-19,500 עזתים. בין הנכנסים בכל חודש ישנם כמה אלפי חולים. עיקר הגידול במספר הנכנסים לישראל של אנשי עסקים וסוחרים.

ח"כ יוסף ג'בארין (חד"ש - תע"ל) הגיב לדברי הגורם: "לפי אותו גורם מדיני, שמכנה את תכניות הטרנספר 'עזיבה מרצון', שום מדינה לא נרתמה להצעת ישראל לקלוט פליטים מעזה. בצדק. המדינה שצריכה לקלוט פלסטינים מעזה היא ישראל - שבנוסף לחובתה להסיר את המצור על עזה, היא צריכה לכבד את החלטות האו"ם לגבי פליטים פלסטינים כחלק מכל פיתרון של שלום צודק".


במקביל, דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי השליח הקטרי מוחמד אל עמאדי צפוי להגיע לאזור בימים הקרובים ולהיפגש עם בכירים ישראליים, וכן עם בכירים ברצועת עזה. ייתכן שהשגריר הקטרי ייפגש גם עם ראש המוסד, יוסי כהן. כפי שדווח בעבר בכאן חדשות, המוסד מעורב בגיוס הקטרים לטובת העברת הכספים לרצועת עזה. המוסד הוא שאחראי לפעילות המתבצעת מול קטר, שכן למדינה אין קשרים רשמיים עם ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב כי הוא "מקדם בימים אלה מערכה צבאית רחבה מאוד מול חמאס שתיתן לארגון הטרור הזה מכה אנושה מאוד, בשונה ממבצעים שראינו בעבר". הוא ברך על החלטת נשיא פרגוואי מריו אבדו להגדיר את חמאס וחיזבאללה כארגוני טרור.

עוד אמר נתניהו כי הוא צופה שתוכנית המאה של ממשל טראמפ תפורסם בתוך שבועות או חודשים בודדים. הוא גם רמז בעקיפין לפעילות של ישראל בעיראק באומרו כי "לאיראן אין חסינות בשום מקום, ועוד היד נטויה. לא הגבלתי את עצמנו למקום מסוים".

הפופולריים