כלי תקשורת באוקראינה: "שרה נתניהו ביזתה את המסורת שלנו"

התקשורת באוקראינה: "שרה נתניהו ביזתה מסורת"

בתקשורת המקומית נדון בהרחבה האירוע שבמהלכו השליכה רעיית ראש הממשלה לרצפה חתיכה מלחם אוקראיני מסורתי. צפו בתקרית במהלך נחיתת בני הזוג
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה ובנימין נתניהו
צילום: צילום מסך

כלי תקשורת באוקראינה מסקרים ביממה האחרונה באופן נרחב את התקרית שהתרחשה עם נחיתת ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה בשדה התעופה בקייב. לאחר הנחיתה הוגשה לבני הזוג נתניהו חלה אוקראינית מסורתית. בעוד ראש הממשלה טעם מן החלה, רעייתו השליכה את החתיכה שניתנה לה אל הרצפה. חלקים בתקשורת האוקראינית ראו במעשה ביזוי של מסורת עתיקה.

כך למשל, באתר unian.net נכתב: "רעיית ראש הממשלה סירבה לטעום מן הלחם המסורתי והדבר נדון בהרחבה ברשתות החברתיות. חלק מהמגיבים ראו במעשה חוסר כבוד למסורת האוקראינית".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

אתמול פורסם בחדשות 12 כי בדרכם לאוקראינה נרשמה תקרית במטוס שבו טסו בני הזוג נתניהו: על פי הפרסום, שרה נתניהו זעמה כי סברה שהטייס לא קרא בשמה עם העלייה למטוס, ודרשה להיכנס לתא הטייס. בשלב זה, על פי הפרסום, היא נבלמה על ידי אנשי פמליית ראש הממשלה. 

ראש הממשלה נתניהו דחה את הטענות נגד רעייתו. בסרטון שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו אמר נתניהו כי שרה נתניהו הגיעה לטקס קבלת הפנים לבושה בצבעי דגל אוקראינה וכי לא נוצרה שום מתיחות בין המדינות בעקבות המקרה.

בתגובה לפרסום אמרו בלשכת ראש הממשלה אתמול: "פרסום מעוות ומגמתי. הייתה אי הבנה שהובהרה מייד והטיסה התנהלה כסדרה. עוד ניסיון להסיט את תשומת הלב מביקור בינ"ל חשוב של ראש הממשלה".

הפופולריים