השגריר הישראלי זומן לשיחת נזיפה עקב המהומות בהר הבית

עקב המהומות: שגריר ישראל בירדן זומן לנזיפה

לפי הדיווח הירדנים דרשו להפסיק את הפרות הסדר והניסיון לשנות את הסטטוס קוו. כמו כן הביעו גינוי חריף לדבריו של ארדן שקרא לאפשר ליהודים להתפלל בהר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עימותים בהר הבית 11.08.19
צילום: צילום: רויטרס

משרד החוץ הירדני זימן היום (ראשון) את שגריר ישראל בעמאן אמיר וייסברוד לשיחת נזיפה. זאת במטרה לגנות את את ישראל בעקבות המהומות בהר הבית. לפי דיווחים בממלכה, דובר משרד החוץ הירדני, סופיאן אל-קואדה, מסר שמזכ"ל המשרד ביקש מהשגריר להעביר באופן מידי לממשלת ישראל מסר תקיף להפסיק את "ההפרות הישראליות במסגד" ולחדול מהניסיונות לשינוי הסטטוס קוו. 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בפגישה הביע הצד הירדני גינוי חריף לדבריו של השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בנוגע לסטטוס קוו בהר הבית ובנוגע למתן היתר ליהודים להתפלל בהר הבית. משרד החוץ הירדני גם הדגיש שהוא מתנגד ומגנה את את סגירת שערי מסגד אל-אקצא, ואת מניעת הכניסה למתפללים או ניסיון להציב מגבלות על הכניסה שלהם. על ישראל, נאמר, לכבד את המחויבויות שלה כ"כוח כובש", בהתאם לחוק הבינלאומי.

בשבוע שעבר פרצו מהומות בהר הבית, על רקע ביקורי המבקרים היהודים בתשעה באב במקביל לתפילת העיד אל אדחא - חג הקורבן. ההר נסגר למבקרים יהודים בשעות הראשות של יום ראשון שעבר ונפתח לאחר כמה שעות. במהומות נפצעו ארבעה שוטרים במצב קל עד בינוני ו-14 מתפללים נפצעו. 

משרד החוץ הירדני תקף לאחר מכן בחריפות את השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שאמר שהגיע הזמן לאפשר ליהודים להתפלל בהר הבית. הם העבירו איגרת מחאה רשמית בערוצים דיפלומטיים כדי להביע את התנגדותם. בהודעה נאמר עוד כי הממלכה מתנגדת בתוקף להצהרות מהסוג הזה ומזהירה מההשלכות של כל ניסיון לפגוע בסטטוס קוו. 

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

הפופולריים