גורם ישראלי: איסור כניסת חברות הקונגרס מארה"ב יגרום נזק תדמיתי חמור

גורם ישראלי: אי הכנסת טאליב ועומאר יגרום נזק

מקורות בלשכת רה"מ מסרו שנתניהו דן בביקורן הצפוי של אילהאן עומאר וראשידה טאליב, התומכות בחרם על ישראל וציינו כי ייתכן שהביקור לא יתקיים במתכונתו הנוכחית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראשידה טאליב ואילהן עומאר
צילום: צילום: אי-פי

גורם המעורה באישורי הגעתן של חברות הקונגרס הדמוקרטיות, אילהאן עומאר וראשידה טאליב לישראל אומר היום (חמישי) לכאן חדשות כי מניעת כניסתן לארץ תגרום נזק תדמיתי חמור. השתיים, מתנגדות חריפות למדיניותה של ישראל ותומכות בחרם עליה אמורות להגיע ארצה בימים הקרובים ובשעות האחרונות מתקיימות התייעצויות בנוגע לאישור כניסתן לישראל.

ביקורן של אילהאן וטאליב אמור לכלול סיור במזרח ירושלים ובהר הבית, ביקור בחאן אל אחמר, בחברון ובבית לחם. גורמים המעורים בתכני הביקור ציינו כי הן לא אמורות לפגוש שום נציג ישראלי, אלא רק אישים פלסטינים, כמו גם גורמים באונר"א. הביקור מתקיים תחת הכותרת "סיור בפלסטין".

מקורות רשמיים בלשכת ראש הממשלה התייחסו הבוקר לביקור ומסרו כי קיימת אפשרות שישראל לא תאפשר את הביקור במתכונתו הנוכחית. הגורמים ציינו כי אתמול התקיימו התייעצויות בין ראש הממשלה, שר הפנים, שר החוץ, השר לביטחון פנים, ראש המל"ל והיועץ המשפטי לממשלה בנושא. לפי חוק, הסמכות לביטול כניסה לארץ נתונה בידי שר הפנים אך בעקבות רגישות המקרה הוא מטופל על ידי ראש הממשלה עצמו, שמערב בכך גם את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

גם בארצות הברית זוכה ביקור חברות הקונגרס בישראל להתייחסות תקשורתית. רשת הטלוויזיה האמריקנית סי-אן-אן מסקרת בהרחבה את ההתפתחויות האחרונות בעניינן טלאיב ועומאר תחת הכותרת: "ראש ממשלת ישראל שוקל לנדות שתי דמוקרטיות מישראל".

הפופולריים