הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה ומאיימת: נשבית את פתיחת שנה"ל

הסתדרות המורים מאיימת: נשבית את פתיחת שנה"ל
ההודעה מגיעה בעקבות השינוי בתנאי העבודה של המורים עם כניסתה לתוקף של הרפורמה בחינוך המיוחד. יו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי, קרא בדיון הוועדה להשבית את מערכת החינוך במחאה על המשבר בחינוך המיוחד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

הסתדרות המורים הכריזה היום (רביעי) על סכסוך עבודה בחינוך המיוחד ומאיימת להשבית את הלימודים ב-1 בספטמבר. זאת בעקבות השינוי בתנאי העבודה של המורים לנוכח כניסת הרפורמה בחינוך המיוחד לתוקף. בהסתדרות אמרו כי אין היערכות מתאימה לרפורמה בחינוך המיוחד ומשרד החינוך אינו משתף את ההסתדרות במשא ומתן על הרפורמה.

"עד היום אין היערכות ראויה בבתי הספר ובגני הילדים", טוענים בהסתדרות המורים. "לא ניתן יד לדבר הזה, לעובדי ההוראה ולתלמידים מגיע יחס ראוי ותנאים הולמים. משרד החינוך פועל באופן חד צדדי ולא משתף אותנו בהחלטותיו". מזכ"לית ההסתדרות, יפה בן דויד, מזהירה מפני "כאוס שהולך להיות במערכת". לדבריה, "אי אפשר לצפות מעובדי הוראה שלמדו ארבע שנים חינוך רגיל ולא התמקצעו בנושא, לעבור קורס מזורז שיהפוך אותם מוכשרים בחינוך מיוחד. מי שייפגע אלו הילדים של כולנו, שלא יקבלו שירותים פארא-רפואיים כגון קלינאי תקשורת ופיזיותרפיסטים, יועצות ופסיכולוגים, שכבר היום נמצאים במחסור אדיר".

במהלך דיון ועדת החינוך היום על משבר תקציבי החינוך המיוחד, קרא יו"ר הוועדה, חבר הכנסת יעקב מרגי מש"ס, בשם חבריה, לארגוני המורים ולארגוני ההורים להשבית את מערכת החינוך, ולהודיע על אי פתיחת שנת הלימודים תש"ף כמחאה על המשבר, 18 יום בלבד לפני תחילתה.

שר החינוך הרב רפי פרץ הגיב לדיון בוועדת החינוך של הכנסת ואמר כי ״משרד האוצר לא יכול לשבת בחיבוק ידיים מול המשבר המתחולל החינוך המיוחד - אלפי תלמידים לא מקבלים את הצרכים להם הם זקוקים". הוא הוסיף: "מנכ״ל משרדי וכל הדרג המקצועי של המשרד עמלים כבר שבועות על מנת למצוא פתרון, אך פתיחת השנה עלולה להשתבש אם התקציב לא יעבור". הרב פרץ קרא לראש הממשלה להתערב  ואמר כי "יש כאן תלמידים שזה חיים ומוות עבורם".

הפופולריים