הקמפיין של כחול לבן: מתכוונים להתעלם ממפלגות המרכז-שמאל

קמפיין כחול לבן: יתעלמו ממפלגות המרכז-שמאל
רק בשבועיים האחרונים שלפני הבחירות תתחיל כחול לבן בקמפיין שמטרתו שאיבת מנדטים מכל המפלגות שנמצאות משמאל. גנץ ינסה למצב עצמו כמי שנמצא בקרב ראש בראש מול ראש הממשלה נתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: פלאש 90

בכחול לבן מתכוונים להתעלם בקמפיין שלהם בשבועות הקרובים ממפלגות מחנה המרכז-שמאל - העבודה והמחנה הדמוקרטי. ב"בחצי היום" בכאן רשת ב פורסם היום (שלישי) כי רק בשבועיים האחרונים שלפני הבחירות תתחיל כחול לבן בקמפיין שמטרתו שאיבת מנדטים מכל המפלגות שנמצאות משמאל. עד אז ההתמקדות תהיה בליכוד, למעט במקרים נקודתיים.

גנץ עצמו, עד הבחירות, אינו מתכוון לתקוף או להתייחס כלל לעמיר פרץ או לראשי המחנה הדמוקרטי - ניצן הורוביץ, אהוד ברק וסתיו שפיר. הוא מתכוון להתייחס רק ראש הממשלה בנימין נתניהו, מתוך רצון למצב את עצמו כמי שנמצא בקרב ראש בראש מול ראש הממשלה.

אתמול חשפו ראשי המחנה הדמוקרטי את קמפיין הבחירות, ותקפו בדבריהם את כחול לבן על כוונת המפלגה לכאורה להצטרף לממשלת אחדות. ניצן הורוביץ אמר כי "ממשלת אחדות זו ממשלת פחדנות ימנית, אנחנו פה כדי לחשוף את הבלוף. כשכחול לבן הולכים על ממשלה כזו הם מוותרים על המהפך".

"מחנה השמאל והמרכז נכשל בכל פעם שהוא התקפל מול הימין", אמרה סתיו שפיר. "מה שאנחנו שומעים מכחול לבן זה הכי רחוק ממה שאנחנו מציעים. כחול לבן מציעה ממשלת דוד ביטן ומירי רגב. ממשלת רוטציה שמבטיחה לנו את נתניהו בחלק השני של הרוטציה".

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק תקף גם הוא את כחול לבן ואמר: "בכירי כחול לבן מדברים באופן ברור על ממשלת אחדות עם הליכוד. זאת לא פליטת פה, זאת לא בעיית שמיעה".

מוקדם יותר השיקה העבודה-גשר את התוכנית הכלכלית שלה, בעלות של 30 מיליארד שקלים. פרץ אמר בדבריו כי "התוכנית שלנו תהיה מענה לקפיטליזם החזירי של נתניהו וגם של מתחריו על השלטון, מה שמבטא את הבועה החלולה שנוצרה בכחול לבן. התוכנית שלנו היא מהפקרה להשקעה".

הפופולריים